plakat zasuwaj

i

Autor: materiały organizatora zdjęcie ilustracyjne

Bieg ZASUWAJ Iława-Susz już w weekend. Niewielkie utrudnienia

2023-02-08 14:03

To ostatnia prosta przed corocznym biegiem ZASUWAJ. W tym roku 28 km, tym razem z Iławy do Susza. Uwaga będą utrudnienia w ruchu.

Nie ważna jest pora roku, a aktywność i dobra zabawa. Z tego założenia wychodzą organizatorzy już czwartej edycji biegu Zasuwaj. W tym roku biegną 28 km z Iławy do Susza (czasem w kierunku przeciwnym).

Bieg już 12 lutego (niedziela) 2023 r. przez tereny Miasta i Gminy Iława oraz Gminy Susz. Start biegu na o godz. 09:00.

Biegacze wystartują z Bulwaru im. Jana Pawła II (okolice Hali Widowiskowo – Sportowej w Iławie). Meta - plac przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Trasa nie posiada atestu PZLA. Limit czasu biegu wynosi 4h.

Bieg odbędzie się w normalnym ruchu drogowym. zawodnicy mają obowiązek poruszać się prawą stroną jezdni i wyprzedzać innych zawodników po lewej stronie, zgodnie z zasadami ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Na trasie będzie 5 punktów odżywiania (dostępne na mapce poniżej).

Ostatnia szansa by się zapisać

Zgłoszenia przyjmowane są: przez Internet: www.csirsusz.pl do dnia 8 lutego 2023r. do godz. 23:59 lub do dnia, w którym zapisy zostaną zakończone poprzez osiągnięcie założonego limitu zgłoszeń ustalonego na 150 zawodników.

W przypadku wolnych miejsc Organizator przewiduje możliwość zapisów w dniu biegu (12.02.2023) w godzinach: 7:00 – 8:30. Biuro biegu Susz – Iława „Zasuwaj” zlokalizowane będzie w hali ICSTiR Iława, ul.Niepodległości 11B.

Małe utrudnienia w ruchu

Organizator zawodów prosi mieszkańców i gości przyjezdnych o ograniczenie parkowania pojazdów przy Hali Sportowo - Widowiskowej Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Iławie ul. Niepodległości 11 b. Ograniczenie obowiązywać będzie w dniu 12.02.2023 r. od godz. 07:00 do godziny 10:00.

Trasa biegowa przebiegać będzie ulicami miasta Iławy, drogami leśnymi, na terenach wiosek położonych na trasie oraz ulicami miasta Susz w godzinach 09:00 - 13:00. Prosimy mieszkańców miasta i przybyłych gości o wybranie innych możliwych dróg dojazdów do miejsca zawodów-apelują organizatorzy. W Iławie mogą występować niewielkie utrudnienia w okolicach basenu na Sienkiewicza oraz na wejściu w las na Kamionkę (okolice ronda na wylocie na Grudziądz)

Przebieg trasy:

 • Start biegu na Bulwarze im. Jana Pawła II (okolice Hali Sportowo - Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 b),
 • ciąg pieszo-rowerowy ul. Mickiewicza w kierunku lodowiska naprzeciwko basenu wzdłuż ulicy Sienkiewicza aż do ronda,
 • przebiegnięcie przez przejście dla pieszych na DK16,
 • wbiegnięcie do lasu w drogę gruntową w kierunku Kamionki Małej,
 • w Kamionce Małej w lewo drogą asfaltową w kierunku Kamionki,
 • następnie prosto kierując się do Ząbrowa,
 • w Ząbrowie prosto ul. Kolejową, skręt w lewo pod tunelem na ul. Dworcową, skręt w prawo na ul. Owocową,
 • następnie prosto do skrzyżowania w kierunku Babięt Wielkich,
 • dalej drogą gruntową (wyłączoną z ruchu) do Czerwonej Wody, za sklepem skręt w prawo do Emilianowa,
 • prosto do Susza na rondzie skręt w prawo na ul. Piastowską,
 • skręt w prawo w ul. Wybickiego i dalej prosto kierując się do hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu ul. Piastowskiej 5C, przy której usytuowana będzie meta.
mapka bieg zasuwaj

i

Autor: materiały organizatora zdjęcie ilustracyjne
Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński krótko: Wygramy z Hołownią czy bez niego

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE