elf

i

Autor: pixabay.com

Adam spotka Elfy w internecie. Świat fantasy na fanpage'u Iławskiego Centrum Kultury

2020-11-20 14:00

26 i 27 listopada będzie można za darmo obejrzeć spektakl pt. Adam i Elf. Transmisja na żywo odbędzie się w sieci. Przygotowuje ją Iławskie Centrum Kultury.

„Adam i Elf” to duet taneczny Pawła Koniora i Iwony Olszowskiej. Muzykę dla nich napisał Marcin Janus.

- Będziemy dla Was tańczyć, dzielić się z Wami naszą pasją - piszą artyści. - To miejsce gdzie taniec znajduje swoją intymną atmosferę, bliskość widza i tancerza. To okazja na wejście w świat tańca i jego postrzegania.

Całe widowisko ma charakter improwizacji i za każdym razem wypada inaczej. To co można zobaczyć na scenie zależy od nastroju artystów, ich pragnień oraz pomysłów, które pojawiają się podczas tańca. To bajowa podróż do świata w którym znany mit o początku ludzkości, zmienia zupełnie swoją wymowę. Oto pierwszy człowiek spotyka przedstawiciela inne rasy. Obawa zamienia się w fascynację i miłość. Jaki byłby świat, gdyby początek dali mu człowiek i elf?

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Tworzy spektakle autorskie, solowe, choreografie dla zespołu EST, a także dla Polskiego Teatru Tańca. Realizowała także ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych (min. dla Teatru Rozmaitości w Warszawie, Narodowego Teatru Starego i Teatru im. Julisza Słowackiego w Krakowie). Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii,  Szwecji, Finlandii, Niemczech,  Austrii, Włoszech, Portugali, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii Otrzymała nagrody za choreografie oraz  za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego i programu ArtsLink w Nowym Jorku. Członkini Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca 2014.

Marcin Janus: pochodzi z Krakowa. Zaczynał jako muzyk awangardowych formacji, by po kilku latach rozpocząć samodzielną pracę jako niezależny kompozytor. Tworzy głównie muzykę elektroniczną, zajmuje się również pracami video oraz tańcem. Pracuje w swoim prywatnym studio, a jego głównym instrumentem jest komputer. Jest autorem muzyki i projekcji do wielu spektakli teatralnych i tanecznych m.in. Barbary Bujakowskiej, Iwony Olszowskiej, Tomasza Bazana.

Paweł Konior – performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance. Swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii i Belgii w trakcie współpracy z: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Morem Shani, Ritą Vilhena, T.r.a.s.h Company i Ugo Dehaes. Jako nauczyciel tańca oraz improwizacji/kontaktowej, której uczył się m.in.: Iwony Olszowszkiej, Raya Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tala Avni, Joerga Hassman, Daniela Werner, poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza staje się spersonalizowany i niepowtarzalny, tak jak linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, emocjonalny, zakorzeniony oraz pogłębiający czucie i świadomość ciała.

Quiz. Legendarna Violetta Kubasińska z serialu BrzydUla. Znasz jej powiedzonka?

Pytanie 1 z 10
Co powiedziała do Uli Violetta? „Ci słoń ucho … ?”
ESKA XD EXTRA