Kamil Durczok nie trafi do aresztu! Musi jednak zapłacić wyższe poręczenie majątkowe!

2019-08-14 18:31 nk
Kamil Durczok
Autor: Polska Press/East News

Kamil Durczok nie trafi do aresztu w związku z zarzutami sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. Sędzia podniósł jednak wysokość poręczenia majątkowego.

Kamil Durczok usłyszał decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania. Piotrkowska prokuratura domagała się aresztu tymczasowego dla dziennikarza w związku z zarzutami związanymi ze słynną już kolizją na A1. Sąd Rejonowy uznał areszt za niepotrzebny środek zapobiegawczy wobec podejrzanego i narzucił na niego jedynie poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Prokurator odwołał się od tej decyzji do Sądu Okręgowego. Rozprawa odbyła się w środę, 14 sierpnia 2019.

Kamil Durczok nie trafi za kratki, ale zapłaci więcej

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podtrzymał decyzję niższej instancji. Kamil Durczok może odetchnąć z ulgą - najbliższych tygodni czy miesięcy nie spędzi za kratkami.

Zwiększona została za to kwota poręczenia majątkowego do aż 100 tysięcy złotych. Pełnomocnik Kamila Durczoka,  Michał Zacharski, powiedział prasie, że podwyższenie tej kwoty wynika z okoliczności całej sprawy, , etapu postępowania, a także tego, kim jest sam podejrzany.

Kamil Durczok był obecny na środowej rozprawie, jednak nie czekał na samą decyzję sądu. Nie rozmawiał też z dziennikarzami.

Kamil Durczok
Autor: Polska Press/East News

Zobacz też:

NAJNOWSZE