Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Siatkarki z Grudziądz wygrały dwa mecze

Siatkówka

Półfinał dla siatkarek Stali Grudziądz. Bez porażki w ćwierćfinale!

2023-04-02 12:34

Młode siatkarki grudziądzkiej Stali wygrały wszystkie - trzy mecze w turnieju ćwierćfinałowym w Tomaszowie Mazowieckim. Podopieczne trenera Konrada Biernackiego bez porażki awansowały do półfinałowych zmagań Mistrzostw Polski Młodziczek.

Siatkarki Stali udział w turnieju rozpoczęły od pojedynku z Piątką Turek. Grudziądzanki wygrały go bez straty seta 2:0 (25:17; 25:20). Najlepszą zawodniczką tego meczu wybrano Oliwię Wieczorkowską.

W drugim pojedynku podopieczne Konrada Biernackiego również bez straty seta ograły MKS V LO Developres Rzeszów (25:11; 25:18). W tym przypadku MVP pojedynku wybrano Viktorię Rybandt.

O awansie do półfinału grudziądzanek zadecydował ostatni mecz w sobotę, w którym gospodynie - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki pokonał po niezwykle emocjonującym meczu Piątkę Turek 2:1. Przepustkę do gry o finał wywalczyła Stal i wspomniane gospodynie z Tomaszowa Mazowieckiego.

Obie drużyny - Stal i Tomaszów Mazowiecki zmierzyły się ze sobą w niedzielę. W tym pojedynku górą były grudziądzanki 2:1 (25:17, 20:25, 15:12).

Młode siatkarki Stali Grudziądz wygrały turniej ćwierćfinałowy w Tomaszowie Mazowieckim i mają szanse być gospodyniami jednego z czterech turniejów półfinałowych. Losowanie zaplanowano na przyszłą środę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl