pilka nozna grudziadz 2

Autor: Pixabay Olimpia zrównała się punktami z Gedanią Gdańsk, ale dzięki lepszemu bilansowi została nowym liderem

Wysoka wygrana Olimpii w Stargardzie. Grudziądzanie odzyskali fotel lidera!

2022-11-12 23:56

Piłkarze Olimpii Grudziądz odnieśli kolejne, wysokie zwycięstwo na wyjeździe. Tym razem zespół trenera Bogusława Baniaka ograł w Stargardzie miejscowych Błękitnych aż 4:0. Wcześniej swój mecz przegrała Gedania Gdańsk i "Biało-zieloni" ponownie wskoczyli na fotel lidera.

Grudziądzanie pierwszą bramkę zdobyli tuż przed końcem pierwszej połowy. W 44' minucie do siatki gospodarzy trafił Patryk Winsztal.

Na kolejne bramki "Biało-zielonych" trzeba było czekać do drugiej części gry. Cztery minuty po wznowieniu było już 2:0. Tym razem golkipera Błękitnych pokonał Sebastian Rogala.

Wynik na 3:0 i 4:0 swoimi dwoma trafieniami ustalił Szymon Stanisławski, który na boisko w Starogardzie wybiegł z ławki rezerwowych.

Ostatecznie Olimpia wygrała z Błękitnymi 4:0. Godzinę wcześniej swoje granie skończyła Gedania Gdańsk, która dość sensacyjnie przegrała przed własną publicznością z Polonią Środa Wielkopolska 1:3. "Biało-zieloni" tym samym ponownie wskoczyli na fotel lidera w grupie II trzecioligowych zmagań.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - Sikorski, Wicki, Rogala - Nawrocki (46. Rzepka), Karmański (76. Vu Thanh), Owczarek, Warcholak - Kurowski (76. Salguero), Amarildo 58. Stanisławski), Winsztal (84. Gojko).

Przed zespołem trenera Baniaka ostatni mecz ligowy w tym roku. 19 listopada o godzinie 12 przed własnymi kibicami pojedynek z wiceliderem - wspomnianą Gedanią Gdańsk.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!