marcin warcholak

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Dwie bramki dla Olimpii Grudziądz zdobył Marcin Warcholak (na zdjęciu)

Wysoka wygrana Olimpii. Grudziądzanom zostały trzy mecze

2022-05-28 20:11

Aż dziewięć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie centralnym w Grudziądzu. Piłkarze Olimpii rozbili na własnym obiekcie Polonię Środa Wielkopolska aż 7:2. Goście na Piłsudskiego 14 przyjechali samymi młodzieżowcami.

Przewaga grudziądzan nie podlegała dyskusji już od pierwszej minuty. Co więcej - po 60 sekundach "Biało-zieloni" prowadzili już 1:0. Do siatki gości z rzutu wolnego trafił Marcin Warcholak. Boczny defensor Olimpii wynik na 2:0 podwyższył 12' minut później po pięknym uderzeniu w okienko bramki przyjezdnych.

W 32' minucie podopieczni trenera Marcina Płuski prowadzili już 3:0. Piłkę w siatce rywali po pewnym wykonaniu rzutu karnego umieścił Michał Cywiński. 120 sekund później Olimpia znów trafiła do bramki Polonii. Tym razem za sprawą Tomasza Kaczmarka. Goście zdołali odpowiedzieć w 35' minucie po bramce swojego kapitana, Kacpra Nowaka.

Tuż przed przerwą wynik na 5:1 po sporym zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych podwyższył kapitan grudziądzkiej drużyny, Piotr Witasik.

Po zmianie stron Olimpia ruszyła do kolejnych ataków. W 47' minucie do siatki trafił były napastnik Polonii, a obecnie snajper grudziądzan - Hubert Antkowiak. Kilka minut później 25-latka na boisku zastąpił Jakub Bojas. Nieco po ponad godzinie gry goście po raz drugi celnie uderzyli na bramkę "Biało-zielonych". Adriana Olszewskiego z linii jedenastego metra pokonał Kacper Nowak.

10' minut później padła ostatnia bramka tego dnia. Golkipera Polonii pokonał Hubert Mich. Olimpia wygrała ostatecznie 7:2 i przy skromnej wygranej Kotwicy Kołobrzeg z Bałtykiem Koszalin 1:0 utrzymała cztery oczka przewagi w tabeli ligowej.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 4. Hubert Mich, 6. Jose Cabrera (64′ 3. Mateusz Zielecki), 10. Michał Cywiński (72′ 70. Michał Zachaczewski), 11. Tomasz Kaczmarek (72′ 9. Karol Landowski), 18. Marko Zawada, 23. Marcin Warcholak, 27. Błażej Klimek (64′ 16. Filip Rzepka), 32. Hubert Antkowiak (54′ 17. Jakub Bojas), 64. Jakub Nawrocki, 66. Piotr Witasik.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe. 4 czerwca podopieczni trenera Marcina Płuski zmierzą się z KP Starogardem Gdańskim. Kotwica Kołobrzeg tego samego dnia w Środzie Wielkopolskiej podejmie miejscową Polonię.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl