pijany kierowca grudziadz

i

Autor: Pixabay 48-latek zaproponował grudziądzkim policjantom łapówkę

Wręczył łapówkę i chciał odjechać. Policjanci z Grudziądza zatrzymali pijanego kierowcę

2022-04-20 14:22

Łapówka za odstąpienie od czynności i puszczenie wolno. Taką propozycję grudziądzkim policjantom złożył 48-letni kierowca. Teraz za wszystkie występki grozi mu 10 lat odsiadki za kratami.

Zaczęło się od zatrzymania do kontroli drogowej przy wjeździe na Autostradę A1 od strony Grudziądza. 48-letniego kierowcę sprawdzali policjanci ruchu drogowego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomat wykazał wynik prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - mówi Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy kierowca postanowił na własną rękę uniknąć kary i złożył mundurowym "pewną propozycję".

48-latek położył w radiowozie pieniądze w kwocie 640 zł, proponując mundurowym ich przyjęcie w zamian za odstąpienie od podjętych wobec niego czynności służbowych. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu - relacjonuje policjantka.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, a następnego dnia doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 1500 zł.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za wręczenie policjantom korzyści majątkowej grudziądzanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podpułkownik Przepiórka rozgryzł Putina?! "Nie mam wątpliwości, że to się stanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE