ALKS Stal

Autor: ALKS Stal Grudziądz Wikotria Milda z ALKS Stal Grudziądz, Mistrzynią Polski w Kolarstwie Szosowym.

Wiktoria Milda zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Wielki sukces zawodniczki ALKS Stal Grudziądz

2020-08-24 11:51

Zaskoczyła wszystkich. 17-letnia Wikotria Milda wywalczyła Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym. Pokonała silne rywalki. Zawody odbyły się w w Kazimierzy Wielkiej. Do pokonania był dystans 73 km. Teraz zawodniczka z Rogóźna, poleciała na Mistrzostwa Europy do Francji.

To wielki sukces juniorki ALKS Stal Grudziądz. Wiktoria Milda na 15 km przed metą odjechała swoim najgroźniejszym rywalkom, z którymi była w ucieczce. Jechały w trójkę wraz z Nikolą Wielowską oraz Natalią Krześlak. 17-latka wiedziała, że finisz nie jest jej najmocniejszą stroną dlatego zdecydowała się na atak. Zaskoczyła przeciwniczki I zdołała utrzymać przewagę do samej mety. Miała 18 sekund przewagi. Pierwszoroczna juniorka zostawiła za plecami o rok starsze zawodniczki.

Czuła się dobrze I odjechała. Trenerzy dobrze rozpracowali duet, który pokonała dokładając 18 sekund. Jak z nią rozmawiałem, to miała smutny głos. Zapytałem o co chodzi? Odpowiedziała, że jeszcze to do niej nie dotarło -mówi Jerzy Szczublewski, prezes ALKS Stal Grudziądz.

Wyścig Mistrzostw Polski w w Kazimierzy Wielkiej był trudny. Niemal nie było płaskich terenów. Wciąż hopki, pagórki I sztywne podjazdy. W takich warunkach do pokonania peleton miał 73 km. Zawody ukończyło 35 dziewcząt. Podopieczna Ewy I Roberta Włodarczyków, byłych kolarzy ALKS Stal Grudziądz pokazała, że ma spory talent. W klubie wszyscy wiedzieli, że jest mocna. Ma dobrą wytrzymałość. Takie predyspozycje wykazywała już od dziecka. Wikoria Milda teraz będzie startować na wyścigach w koszulce z Orłem.