wygrana mks grudziadz

Autor: MKS Grudziądz Po tej wygranej MKS Grudziądz przesunął się na 12. pozycję w tabeli

Wielkie emocje w Grudziądzu! Ostatni rzut zdecydował o zwycięstwie MKS-u!

2022-02-07 14:56

Na takie widowiska z pewnością czekają sympatycy piłki ręcznej z Grudziądza. Walczący o utrzymanie w Lidze Centralnej - lokalny MKS - pokonał przed własną publicznością wicelidera tabeli AZS Biała Podlaska 33:32. O zwycięstwie gospodarzy zdecydował ostatni rzut wolny!

W pierwszej połowie gra była niezwykle wyrównana. Raz na prowadzeniu byli grudziądzanie, a raz zawodnicy wicelidera rozgrywek. Ostatecznie na przerwę z dwubramkowego prowadzenia cieszyli się przyjezdni z Białej Podlaskiej.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ odmianie. Mecz nadal był niezwykle wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Równo z końcową syreną obrońcy AZS-u sfaulowali w ataku jednego z zawodników grudziądzkiego MKS-u. Sędzie przyznał gospodarzom rzut wolny.

Stały fragment gry kapitalnie wykorzystał Marcin Miedziński. Hala przy Nauczycielskiej eksplodowała radością, a MKS mógł cieszyć się z długo wyczekiwanego zwycięstwa.

Świetny mecz w zespole prowadzonym przez trenera Sylwestra Ziółkowskiego rozegrał Artur Sadowski - zdobywca 11 bramek.

Grudziądzanie dzięki wygranej z wiceliderem Ligi Centralnej opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Z dorobkiem 13 oczek przesunęli się na 12 pozycję.

Kolejny mecz MKS rozegra już na wyjeździe. 12 lutego (przyszła sobota) o godzinie 18:00 podopieczni trenera Ziółkowskiego zagrają z Orlenem Przemyśl (4 miejsce w ligowej tabeli).