WaterWorks -darmowa gra o średniowiecznym Grudziądzu. Można się sprawdzić w dostarczaniu wody

2020-07-24 9:57 Damian Pieczonka
gra WaterWorks
Autor: Damian Pieczonka Darmowa gra komputerowa o średniowiecznym Grudziądzu. Zagraj w Waterworks

Będę grał w gre -to stwierdzenie nabierze nowego znaczenia. Powstała komputerowa bezpłatna gra strategiczna, w której celem jest zapewnienie dostępu wody mieszkańcom średniowiecznego Grudziądza. Stworzono ją na podstawie badań przeprowadzonych przez naukowców Uniwersytetu Gdańskiego. Waterworks można znaleźć w internecie.

Nasze miasto, a dokładniej jego dawny system doprowadzania wody, był inspiracją do powstania gry komputerowej. Gra powstała na podstawie badań naukowców Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. W wyniku badań historyczno-archeologicznych, prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego, powstała bezpłatna gra komputerowa, która dotyczy dawnego systemu doprowadzania wody do Grudziądza.

W „Waterworks!” głównym zadaniem jest zaopatrzenie miasta w wodę i wykorzystanie swoich umiejętności w taki sposób, aby zadbać o to by w każdym domu była wystarczająca ilość wody. Żeby to osiągnąć gracz musi wybrać najkorzystniejszą strategię w danych warunkach. Akcja dzieje się w dawnym Grudziądzu, w czasach średniowiecza, co pozwala na rozbudowę sieci wodociągów czy rozwijanie technologi. Gra jest całkowicie darmowa.

Gra powstała na bazie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego i jest finansowana ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę. Natomiast autorem gry jest Mateusz „scriptwelder” Sokalczszuk.

Link do gry

Gra komputerowa objęta jest patronatem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu oraz Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni sp. z o.o. w Grudziądzu.

Warsztaty dawnych gier podwórkowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.