W Grudziądzu pojawił się System Informacji Pasażerskiej. Nie będzie go na wszystkich przystankach

2022-12-05 12:14
tablice interaktywne
Autor: Łukasz Piekarski Tablice systemu pojawiły się m.in. na Al. 23 stycznia

Na niektórych przystankach muszą wystarczyć tradycyjne rozkłady. Nie wszędzie w Grudziądzu udało się zamontować system informacji pasażerskiej. To nowe tablice, na których pojawiają się komunikaty odnośnie odjazdu i przyjazdu pojazdów komunikacji miejskiej.

Tylko niektóre przystanki w Grudziądzu wyposażone zostały w tablice elektroniczne, na których wyświetlane są komunikaty.

W pierwszej kolejności ustawiliśmy ten system na tych przystankach, na których już funkcjonował. Następne pojawią się w przyszłym roku, w miarą możliwości finansowych. System jest wyposażony w kamery i system nagrywania obrazu. Także jeżeli będzie stawiali kolejne tablice, to na pewno będą one wyposażone w monitoring - mówi Anna Majchrzak Poniewierka z Urzędu Miejskiego.

Dzięki kamerom zamontowanym pod tablicami, pasażerowie oczekujący na tramwaj czy autobus mają czuć się bezpieczniej. Monitoring odstraszać ma także potencjalnych wandali.

W ostatnich dniach system nie działał. Jak informowali nas słuchacze - na tablicach wyświetlał się napis "Kalibracja systemu". W poniedziałek, w godzinach porannych na ekrany z powróciły informacja o przyjazdach i odjazdach pojazdów komunikacji miejskiej.

Za ile przyjedzie tramwaj czy autobus można w dowolnej chwili i miejscu sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pani Józefa spod Miechowa prowadzi Fundację Koci Dom. Sama zajmuje się niemal 30 pododopiecznymi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE