Transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Grudziądzu. Uruchomiono infolinię. Kto może skorzystać?

2021-01-18 13:06
szczepienie Grudziądz
Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Urząd Miejski w Grudziądzu organizuje transport na szczepienia

Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Nadchodzi nowa Skoda i Mercedes | ESKA XD - Prosto z salonu #14

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19, Urząd Miejski w Grudziądzu utworzył specjalną infolinię dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień. Seniorzy oraz osoby chore lub niepełnosprawne mogą skorzystać z transportu jaki zapewni miasto. Wystarczy zadzwonić i umówić się. Jak to zrobić?

Zobacz też: Odwołano lekcje w szkole w Grudziądzu. Dzieci wróciły do domu. To skutek poważnej awarii [AUDIO]

Miasto dowiezie na szczepienie przeciw COVID-19

Infolinia funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu +48 661 877 606. Na infolinię należy dzwonić znając już dokładny termin i godzinę szczepienia, na co najmniej 2 dni przed tym terminem. Korzystanie z transportu organizowanego przez miasto jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Infolinia przeznaczona jest dla:

– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;

– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Istnieje także możliwość zaszczepienia się przez mobilny zespół. Dotyczy to osób, które z przyczyn zdrowotnych wymagają specjalistycznego transportu medycznego, na przykład osoby obłożnie chore. Taką potrzebę należy jednak zgłosić podczas rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Wykaz aktualnych punktów szczepień dostępny jest na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.W Grudziądzu wyznaczono aktualnie 9 punktów – WYKAZ PUNKTÓW.

Przypominamy, że na terenie całego kraju działa też bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień 989, dla osób dzwoniących z zagranicy +48 22 62 62 989. Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE