Tramwaje w Grudziądzu będą kursowały częściej. Aktualnie liczba zaplanowanych przejazdów jest niewystarczająca

2020-07-24 8:13 Damian Pieczonka
tramwaje w Grudziądzu
Autor: Damian Pieczonka Poprawi się częstotliwość kursowania tramwajów w Grudziądzu

Ciąg dalszy korekt po uruchomieniu nowej siatki połączeń. 20 lipca wszedł w życie nowy rozkład jazdy dla komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Oparty jest na przesiadkach. Pasażerowie skarżą się na brak dogodnych połączeń oraz biletów, które umożliwiałyby podróż bez konieczności kasowania dodatkowego. Niebawem będą drobne zmiany.

Aktualnie według obowiązującego od 20 lipca rozkładu jazdy, autobusy mają nowe trasy. Większość z nich została skrócona. Obowiązują też nowe godziny odjazdu. Część pasażerów zmuszona jest do przesiadania się między pojazdami na różnych liniach. Miasto chciało aby to tramwaje stały się “kręgosłupem” transportu publicznego w Grudziądzu. Te niestety kursują za rzadko. W dni powszednie kursują według rozkładu sobotniego, co 15 minut. To ma się zmienić już od przyszłego miesiąca.

Konieczne są korekty, aby usprawnić dojazd pasażerom, szczególnie tym, którzy korzystają z przesiadek. Z opóźnieniem, bo dopiero od sierpnia wprowadzony zostanie bilet godzinny. Jest droższy od normalnego o 80 groszy ale za to umożliwia jazdę przez 60 minut, bez konieczności kasowania kolejnego biletu. Można więc przesiadać się dowolną ilość razy. Właśnie po to dostosowane zostanie kursowanie tramwajów. Linia numer 2 będzie odjeżdżać z przystanków zgodnie z rozkładem obowiązującym w dane dni. Od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt, tramwaje będą kursować jak w dni powszednie. Zwiększy się zatem częstotliwość. Odjazdy zaplanowano średnio co 10 minut.

Kolejna korekta dotyczy linii autobusowej numer 23. Autobusy na trasie Grudziądz -Radzyń Chełmiński, będą kursowały od sierpnia, a nie jak planowano tylko w dni szkolne czyli nie prędzej jak od września. Porozumienie między gminami zawarte zostało na razie do końca tego roku.

Więcej można przeczytać w osobnym artykule.

Warsztaty dawnych gier podwórkowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.