Tłok I rozprężenie w komunikacji miejskiej. Kontrolerzy w Grudziądzu będą rozdawać maseczki

2020-07-25 10:59 Damian Pieczonka
maseczki w komunikacji miejskiej
Autor: Damian Pieczonka Pasażerowie w grudziądzkiej komunikacji coraz mniej przestrzegają zasad sanitarnych

Wakacyjne rozprężenie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów reżimu sanitarnego. W związku z tym w przyszłym tygodniu kontrolerzy komunikacji miejskiej w Grudziądzu będą rozdawać pasażerom maseczki. A po rewolucji w sieci połączeń, w autobusach I tramwajach zrobiło się tłoczno. Podróżuje więcej osób niż zakładają to przepisy.

Według rozporządzenia Rady Ministrów cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa lub zachowanie dystansu społecznego w miejscach publicznych. Z obowiązku zwolnione są dzieci do 4. roku życia, chorzy i astmatycy. Dlatego władze Grudziądza apelują o stosowanie się do zaleceń sanitarnych, zwłaszcza w komunikacji miejskiej, sklepach czy galeriach handlowych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolerzy będą rozdawać pasażerom komunikacji miejskiej jednorazowe maseczki. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów, jednak Miejski Zakład Komunikacji i Wydział Komunikacji Miejskiej UM będzie na bieżąco kontrolował potrzeby mieszkańców. Dodatkowo na drzwiach autobusów i tramwajów pojawią się plakaty informacyjne, przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Także patrole piesze Straży Miejskiej będą się poruszać komunikacją miejską i będą informować mieszkańców o obowiązku noszenia maseczki.

Po zmianach w sieci komunikacji miejskiej I zlikwidowaniu wielu kursów autobusów, w pojazdach zrobiło się ciaśniej. Nikt nie kontroluje liczby pasażerów. Ci, nie zachowują zalecanych odstępów, a dodatkowo podróżują bez maseczek ochronnych.

Charytatywny Festiwal Mody w Grudziądzu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.