Jan Zandecki Grudziądz

Autor: Bogoria Grodzisk Mazowiecki / facebook W czwartym secie pomimo prowadzenia Jan Zandecki z Olimpii-Unii (na zdjęciu) przegrał z Markiem Badowskim

Tenisiści Olimpii-Unii z Grodziska Mazowieckiego wrócili bez punktów

2021-12-18 14:00

Zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami z wyjazdowego starcia z Bogorią Grodzisk Mazowiecki wrócili bez punktów. Szanse na powiększenie dorobku w Superlidze jednak były, ale w kluczowym momencie swój pojedynek przegrał Jan Zandecki.

Obie drużyny jeszcze kilka lat temu toczyły decydujące boje, których stawką było Mistrzostwo Polski. Dziś Bogoria to lider Superligi, a Olimpia-Unia to drużyna, która walczy o utrzymanie w elicie.

Początek zgodnie z planem

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli grudziądzanie. Lider Olimpii-Unii, Vasily Lakeev pokonał Marka Badowskiego 3:0. Później było już jednak gorzej. Najpierw Miłosz Redzimski wygrał z Janem Zandeckim 3:0, a później Pavel Sirucek z Marco Gollą 3:1.

Do remisu 2:2 w całym spotkaniu mógł doprowadzić Jan Zandecki, który prowadził z Markiem Badowskim 1:0 oraz 7-4 i następnie 9-8 w 2 secie. W trudnym momencie zawodnik gospodarzy poradził sobie, triumfował 12-10 i w ostatnim secie 11-3. Zwycięstwo Bogorii stało się faktem.

Bogoria po tym zwycięstwie ma 29 oczek i przewodzi w tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Z kolei zawodnicy z Grudziądza nie powiększyli swojego dorobku. Ich licznik na razie zatrzymał się na 14 punktach. To daje Olimpii-Unii 11 pozycję w tabeli.

Ostatni mecz w tym roku

Przed zawodnikami grudziądzkiego zespołu ostatni mecz w tym roku. Olimpia-Unia już w najbliższy wtorek (21 grudnia) o godzinie 18 podejmie zespół Sokołów Jarosław, który ma już zapewniony awans do grupy mistrzowskiej na drugą część sezonu.

To będzie ciężki mecz, ale nie jesteśmy bez szans - mówi Jerzy Wilmański, wiceprezes Olimpii-Unii Grudziądz.