Teatr w Grudziądzu organizuje spotkania online. Każdego dnia tygodnia, coś ciekawego. Sprawdź!

2021-01-18 13:38
CKT w Grudziądzu
Autor: CKT Grudziądz Wiele propozycji online czeka na miłośników grudziądzkiego teatru

Ferie dobiegły końca ale niestety CKT w Grudziądzu jako instytucja kultury nie może jeszcze powrócić do pracy z otwartą sceną. Koncerty czy przedstawienia z publicznością nie są możliwe ze względu na panującą pandemię i obostrzenia z nią związane. Zatem przygotowano specjalną ofertę propozycji online. Część z nich już funkcjonuje na stronie internetowej teatru i na profilu w mediach społecznościowych, a część to całkiem nowe propozycje. Przedstawiamy harmonogram wydarzeń!

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14

Zamiast wyjść do teatru wystarczy włączyć komputer lub smartfona z dostępem do internetu, a następnie zajrzeć na teatralną stronę www lub na profil facebookowy. Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu nie próżnuje. Nie może zaprosić widzów pod scenę ale może sprawić, że siedzenie we własnym domu, w swoim ulubionym fotelu przybliży sporo kulturalnych propozycji. Każdego dnia tygodnia czeka ciekawe wydarzenie. Będą spotkania "Przy kawie o teatrze", lekcje plastyki, "Spacer po teatrze", a także zajrzymy do archiwum telewizyjnego.

Zobacz też: Sprawcy zuchwałych kradzieży w Grudziądzu zatrzymani. Na ulicach wyrywali kobietom torebki

Propozycje CKT, online na każdy dzień

W poniedziałki zaplanowano spotkania "Przy kawie o teatrze". We wtorki "Qulturalnie" czyli rozmowy kulturalne powiązane z magazynem "Qltura" emitowanym w telewizji kablowej. Z kolei "Archiwalia TV Akcent" zobaczymy w środę. W czwartki lekcje plastyki "Sztuka Cię szuka" co dwa tygodnie na zmianę z "Filmowymi rekomendacjami DKF", a raz w miesiącu w piątek koncerty w sieci "Tydzień z...". W piątki ponadto co dwa tygodnie "Spacer po teatrze". Również w weekend warto zajrzeć do internetu i spędzić czas z teatrem. Co dwa tygodnie w sobotę "Zdarte płyty" -muzyczne fascynacje Marcina Łapińskiego na zmianę z projektem "Muza zalewa miasto", oczywiście w wirtualnej odsłonie. Co drugą niedzielę "W muzyce zaklęci", a raz w miesiącu "Domowa wytwórnia Renia Pictures -prezentuje". Szczegóły w dalszej części artykułu.

CKT w Grudziądzu
Autor: CKT Grudziądz Kulturalne rozmowy w każdy wtorek

Poniedziałek

„Przy kawie o teatrze” - w czasach, gdy tak wielu, tak bardzo tęskni za teatrem i sceną zapraszamy do oglądania przedstawień w sieci. Wszyscy wiemy, że to nie to samo co „żywy aktor” na scenie, ale dziś musi nam to wystarczyć. Propozycje i recenzje najciekawszych przedstawień teatralnych dostępnych online – przygotuje dla Państwa Alicja Celmer.

- premiera godz. 18.00 (w cyklu co tydzień)

Wtorek

„Qlturalnie” - w każdy czwartek w TVSM ma premierę kolejne wydanie Magazynu Qltura, gdzie w czasach pandemii szukamy kulturalnych oznak życia. Okazuje się, że tematów nie brakuje – zatem kulturalnie rozmawiamy i na takie kulturalne spotkania zapraszamy w imieniu twórców programu: Beaty Kastner, Piotra Sawistowskiego oraz Michała Nowakowskiego.

- premiera godz. 18.00 (w cyklu co tydzień)

Środa

„Archiwalia TV Akcent” - Studio Produkcji Telewizyjnej przy CK Teatr ma wieloletnią historię i niezliczoną ilość programów dotyczących życia miasta i jego mieszkańców. Dotychczas ta historia zapisana na kasetach VHS zamknięta była w archiwum – dziś pierwsze programy można oglądać - także na kanale youtube „VHS archiwum StudioAkcent”. https://www.youtube.com/channel/UCvxAmk0oB7h5WZ29R5szsfA

- premiera godz. 18.00 (w cyklu co tydzień)

CKT w Grudziądzu
Autor: CKT Grudziądz Rekomendacje DKF-u co tydzień, w czwartek

Czwartek

„Sztuka Cię szuka” - lekcje plastyki z Marianną Gitner-Sawistowską. Tu nie ma czasu na nudę, tu z przedmiotów codziennego użytku wyczarować można cuda, tu sypie się brokat, a kredki tańczą niezwykły taniec. Taniec, który sprawia, że uśmiechamy się nawet w trudnych czasach pandemii.

- premiera godz. 12.00 (w cyklu co dwa tygodnie)

„Filmowe rekomendacje z dkf-em” - w czasach zamknięcia nie możemy spotykać się podczas dkf-owych wieczorów w cyklu „Przy kawie o filmie...”, ale możemy pięknie inspirować się filmowo. W każdy czwartek przyjaciele naszego klubu filmowego opowiadają o swoich ulubionych filmach, o tym czego w filmie poszukują i na co warto zwrócić uwagę. - premiera 19.00 (w cyklu co tydzień)

Piątek

„Tydzień z....” - w czasach, gdy jak nigdy brakuje nam spotkań bez dystansu, głośnych koncertów i energii płynącej wprost ze sceny zapraszamy na koncerty w sieci. Mamy w Grudziądzu wiele świetnych zespołów, muzyków i wokalistów, zatem aby scena „nie stygła” a publiczność nie zapomniała ile dobrego daje nam muzyka zapraszamy na wirtualne granie.

- premiera godz. 18.00 (w cyklu raz w miesiącu)

„Spacer po Teatrze” - w rolę przewodników wcielą się Alicja Celmer i Tomasz Jędrzejczyk. Teatr jest zamknięty, nie można zapraszać gości, ale nie oznacza to, że nie możemy się spotkać w ogóle …. Zapraszamy na spacer po teatralnych biurach i zakamarkach, czyli za kulisy naszych działań…...

- premiera godz. 18.00 (w cyklu co dwa tygodnie)

CKT w Grudziądzu
Autor: CKT Grudziądz Muza zalewa miasto co dwa tygodnie w sobotę

Sobota

„Zdarte płyty” - Marcin Łapiński opowiada o swoich muzycznym fascynacjach, o płytach, które w znaczący sposób na niego wpłynęły. Odkrywa przed słuchaczami zakamarki muzyczne, być może już dawno zapomniane. Nie zabraknie też najnowszych muzycznych inspiracji, które poruszyły wrażliwą stronę duszy naszego kolegi. Krótko mówiąc będzie subiektywnie, ale ciekawie - a w rolach głównych muzyka. - premiera godz. 18.00 (w cyklu co dwa tygodnie)

„Muza Zalewa Miasto” - nie ma koncertów, ale trzymamy rękę na pulsie – a konkretnie specjalnie dla Was robi to Szymon Rocławski. Zatem bądźcie z nami, a dowiecie się co w „muzie piszczy?”, kto?, co?, z kim? nagrywa i komponuje.

- premiera 18.00 (w cyklu co dwa tygodnie)

Niedziela

„W muzyce zaklęci” - cykl krótkich wywiadów, rozmów z osobami, które zakochane w muzyce poświęciły swój czas i energię na udział w amatorskim zespole muzycznym głównie chóralnym, ale nie tylko. Cykl ma na celu uświadomienie słuchaczom jak pozytywny wpływ na rozwój człowieka ma kontakt z muzyką. To nie tylko pokonywanie lęku przed występami na scenie, kształtowanie wrażliwości muzycznej, odkrywanie własnych ograniczeń i ich przełamywanie, ale także nawiązywanie przyjaźni, a nawet odnajdywanie miłości swego życia. Zapraszamy w imieniu twórców cyklu: Eweliny Dąbrowskiej, Ilony Mroczkowskiej, Tomasza Jędrzejczyka i Tadeusza Zakrzewskiego.

- premiera godz. 12.00 (w cyklu co dwa tygodnie)

„Domowa wytwórnia Renia Pictures – prezentuje” - założycielka, reżyserka i szefowa Teatrzyku Lalkowego „Miszmasz” Renata Boguska zaprasza na wirtualne spotkania z teatralnymi lalkami. Czasami dzieją się tu niezwykłe przygody, czasami życie toczy się spokojnym rytmem, ale zawsze jest ciekawie i mądrze.

- premiera 12.00 (w cyklu raz w miesiącu)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE