Szybcy i pomocni dla zwierząt. Dobroczynny zlot BMW w Grudziądzu

2020-02-09 18:43
Zlot BMW
Autor: Damian Pieczonka Nie tylko kierowcy BMW mają dobre serca dla bezpańskich zwierząt

Fani popularnej marki samochodu zorganizowali zbiórkę karmy dla psów. Chcą wspomóc schronisko w Węgrowie. Podczas imprezy zaprezentowane różne modele aut.

Miłośnicy motoryzacji, w szczególności BMW w niedzielny wieczór (9 lutego) spotkali się na parkingu na ulicy Konarskiego. Podziwiali swoje maszyny, a przy okazji pomagali czworonożnym przyjaciołom. Po raz drugi – Grudziądzki Motoryzacyjny Klub (BMW) zainicjował akcję dobroczynną. -„Przyjemnie spędzamy czas rozmawiając, podziwiając samochody. Mamy szczytną akcję, zbieramy karmę dla schroniska w Węgrowie. To druga akcja. W ubiegłym roku zgromadziliśmy kilkadziesiąt kilogramów” -mówi Patryk Zabłoński. Tym razem było podobnie. Przed jednym z aut powstawała góra worków z psimi przysmakami. -”W radiu usłyszałem i pomyślałem, że się dorzucimy. To nie kosztuje tak wiele. Własnych zwierząt nie mam ale zawsze mogę wspomóc” -mówi jeden z darczyńców, który wcale nie przyjechał autem marki, która przeważała na zlocie. Jedni o akcji usłyszeli na antenie Radia Eska, inni dowiedzieli się z portali społecznościowych. Nie wszyscy są stałymi bywalcami zlotów, za to los zwierząt nie jest im obojętny.

Spotkania klubowiczów odbywają się w co drugą niedzielę każdego miesiąca.

Wizerunek kierowcy BMW nie jest najlepszy i nikomu nie trzeba tego specjalnie tłumaczyć. Wystarczy poczytać internetowe nagłówki. Można znaleźć też sporo memów. Tym grudziądzcy kierowcy przełamali stereotypy i pokazali się od bardzo dobrej strony.

Charytatywny zlot BMW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE