swiatlo betlejemskie

i

Autor: fot. 3 Drużyna Harcerska "Ignis" im. Jana Bytnara przy SP w Topólce Światło Betlejemskie było wydawane pod Górą Zamkową w Grudziądzu

Światło Betlejemskie w Grudziądzu. "To moment zadumy"

2022-12-13 1:39

Rozprzestrzenia się na cały świat niosąc pokój. Do Grudziądza zawitało Światło Betlejemskie. Stąd powędrowało do harcerzy z całego regionu.

Betlejemskie światło pokoju dotarło do regionu. Uroczyste przekazanie do harcerzy z województwa nastąpiło na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Druhowie z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP odebrali je dzień wcześniej od harcerzy ze Słowacji.

Wracaliśmy z Popradu, skąd odebraliśmy światło od skautów ze Słowacji i przywieźliśmy je do regionu, tym razem do Grudziądza. Światło Pokoju przyjechało z pięknym mottem: „Światło dla ciebie". I mamy taki moment zadumy. Pomyślmy o tym, jak być dobrym dla innych ludzi, bo jeśli my będziemy dobrzy, to dobro do nas też wróci - mówi harcmistrz Dorota Sucharska, zastępca Komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Światło w imieniu wszystkich harcerzy odebrał Mikołaj Kopernik. W tę rolę wcielił się harcmistrz Paweł Becker.

Muszę to zrobić w Grudziądzu. Mija w tym roku 500 lat od mojej wizyty w tym pięknym mieście. A za rok będę świętował swoje 550 urodziny - mówi harcmistrz Paweł Becker, który wcielił się w postać wspomnianego - Mikołaja Kopernika.

Płomień pokoju - jak zwane jest Betlejemskie Światło - przekazane zostało nie tylko harcerzom z regionu. W wydarzeniu udział wzięli również mieszkańcy Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Betlejemskie światełko dotarło do Bydgoszczy. Wyjątkowe życzenia dla mieszkańców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE