Strażacy z Grudziądza rozdają czujki tlenku węgla. Sprawdź jakie trzeba spełnić warunki

2021-11-24 10:18
czujka czadu grudziadz
Autor: PSP Grudziądz Do rozdania jest jeszcze 282 takich urządzeń

Strażacy rozdają czujki tlenku węgla. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Grudziądza. Do wzięcia wciąż jest ponad 200 takich urządzeń. Mogą one okazać się niezwykle pomocne szczególnie w trakcie sezonu grzewczego.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Grudziądza, do których dochodzi w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i gazowych.

Strażacy posiadają 282. czujki czadu do rozdysponowania bezpłatnie mieszkańcom Grudziądza.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać takie urządzenie:
  •  lokalizacja przedmiotowego mieszkania lub domu jednorodzinnego w obszarze miasta Grudziądz,
  •  posiadanie przynajmniej jednego z następujących urządzeń: piec kaflowy, piec gazowy, gazowy podgrzewacz wody, kominek lub inne źródło mogące emitować tlenek węgla, wraz z aktualnym przeglądem (i możliwością okazania).

ZOBACZ TEŻ - Strażacy rozdają czujki czadu. To efekt wygranego projektu w GBO

Gdzie się zgłosić?

Chęć udziału w projekcie „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza” należy zgłaszać poprzez sekretariat Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu – tel. 56 45 06 633, 47 75 12 410, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pożar w wieżowcu i strażacy z noszami na linach. Spektakularne ćwiczenia służb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE