wygrana olimpia grudziadz 2

Autor: Pixabay Grudziądzanie rozegrali w trakcie przygotowań cztery mecze sparingowe

Sparingowa wygrana Olimpii Grudziądz na koniec przygotowań

2021-08-01 11:03

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygraną 2:0 z KS Kutno zakończyli okres przygotowawczy przed nowym sezonem. "Biało-zieloni" wygrali dwa sparingi, w jednym zremisowali, a jeden przegrali. Teraz przed podopiecznymi trenera Marcina Płuski spotkanie pucharowe z Hutnikiem Kraków.

W meczu z KS Kutno grudziądzanie pierwszą bramkę zdobyli jeszcze przed przerwą. Spore zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Piotr Witasik.

Drugą bramkę Olimpia zdobyła z kolei po przerwie. Świetne podanie Najima Romero wykorzystał Michał Cywiński.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Olimpii 2:0. Po zakończonym meczu odbyła się jeszcze jedna połowa, która potrwała 30 minut. Na boisku w tym czasie zaprezentowali się głównie zawodnicy młodzieżowi.

Zespół Marcina Płuski w trakcie przygotowań rozegrał cztery mecze sparingowe. Dwa z nich wygrał: z KS Kutno oraz Sokołem Ostróda. Jeden zremisował - z Elaną Toruń. Jeden także przegrał - na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Przed grudziądzkim zespołem otwarcie sezonu 2021/2022. Olimpia w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski zagra na wyjeździe z drugoligowym Hutnikiem Kraków. To spotkanie już 4 sierpnia.