policja grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyzna został zatrzymany w Piaskach

Skuteczny pościg grudziądzkich policjantów. Zatrzymany mężczyzna wiózł narkotyki

2022-06-17 20:18

Policjanci z grupy Speed grudziądzkiej komendy policji przeprowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że powodem desperackiej ucieczki 29-letniego grudziądzanina był brak uprawnień do kierowania oraz posiadane narkotyki.

Policjanci z Grudziądza badali trzeźwość w miejscowości Piaski. W pewnym momencie zauważyli volkswagena, którego kierujący na ich widok zjechał na teren pobliskiej szkoły i tam zaparkował.

Kierowca widząc nadchodzącego policjanta gwałtownie ruszył i zaczął odjeżdżać w kierunku, z którego przyjechał. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który zakończył się po kilku kilometrach - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W samochodzie za kierownicą siedział, znany policjantom z poprzednich kontroli, 29-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna - jak się później okazało - kierował pojazdem pomimo cofnięcia mu wcześniej uprawnień. 

Dodatkowo w trakcie kontroli ujawniono przy nim amfetaminę. Zachowanie kierowcy w trakcie kontroli wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających, co w rozmowie sam potwierdził, mówiąc policjantom, że zażył narkotyki dzień wcześniej - dodaje policjant.

Od kierowcy pobrano próbki krwi do badań. Jeśli potwierdzi się, że kierował pod wpływem narkotyków, grozić mu będzie kara do 2 lat pozbawienia wolności.

poscig policja grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyzna miał wcześniej zabrane prawo jazdy

Mężczyzna odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE