policja

i

Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Kryminalne

Rzecznik prasowy zatrzymał po służbie złodzieja

2023-03-30 8:52

Jak informuje kujawsko-pomorska policja – oficer prasowy KMP Grudziądz, mł. asp. Łukasz Kowalczyk zatrzymał po służbie złodzieja. Funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna wybiega ze sklepu. Już po krótkim pościgu 33-latek wpadł w ręce oficera. Został rozliczony za kradzież oraz zakłócenie porządku publicznego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 marca około godziny 15:35. Oficer prasowy mł. asp. Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej komendy, po zakończonej służbie, udał się do pobliskiego sklepu. Gdy tylko zbliżył się do wejścia, zauważył wybiegającego z niego młodego mężczyznę. Za nim natomiast biegła ekspedientka.

- Policjant natychmiast pobiegł za mężczyzną. Chwilę później zatrzymał go. Mężczyzna szarpał się i był bardzo agresywny. Funkcjonariusz obezwładnił go i doprowadził do sklepu. Następnie przedstawił się i wylegitymował, po czym skontaktował się z dyżurnym komendy i poprosił o przyjazd patrolu – informuje nadkom. Przemysław Słomski, KWP Bydgoszcz.

Bracia z Podborza spędzą święta w normalnym domu

Następnie na miejsce przyjechał patrol, który przejął zatrzymanego. Mężczyzna miał w plecaku kosmetyki warte ponad 150 złotych.

- W trakcie interwencji 33-latek był wulgarny w stosunku do obsługi sklepu. Jak się okazało, 33-latek to dobrze znany mundurowym mężczyzna, który wielokrotnie był już przyłapany na kradzieżach. Mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatami za kradzież sklepową oraz zakłócenie porządku publicznego na łączna kwotę 1000 złotych – dodaje nadkom. Słomski.

Źródło: Rzecznik prasowy zatrzymał po służbie złodzieja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE