cela nr 3

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz W trakcie grudziądzkiego koncertu dla Ukrainy wystąpi m.in. Cela nr 3

Rockowym brzmieniem chcą wesprzeć Ukrainę. W Akcencie szykuje się charytatywny koncert

2022-03-10 0:21

Najbliższa niedziela (13 marca) scena w grudziądzkim klubie Akcent wypełni się chęcią pomocy i mocnym brzmieniem. Organizowany jest charytatywny koncert dla Ukrainy. Wystąpią MegaraŻ, Drunk Riders oraz Cela nr 3.

Zebrane podczas koncertu środki trafią do programu "SOS Ukraina".

Wychowawcy opuścili podopiecznych, bo walczą na froncie, lub ewakuowali się ze swoimi rodzinami. SOS Ukraina pilnie organizuje wolontariuszy i środki, aby zapewnić opiekę dzieciom opuszczonym przez swoich wychowawców. Finansowo wspierać ich będzie SOS Children’s Villages International oraz SOS Wioski Dziecięce w Polsce - czytamy w komunikacie zapowiadającym koncert.

Kto wystąpi przed grudziądzką publicznością?

MEGARAŻ powstał w 2014 roku w Grudziądzu. Obecny skład tworzą: Rafał Skrzypiński – gitara, wokal Marek Becherka –bas, Daniel Tomaszewski – perkusja, sampler. Muzyka zespołu to połączenie rocka alternatywnego z elementami rocka progresywnego, noise’u, post-rocka, czy nawet post-punka. MegaraŻ nie odżegnuje się od spuścizny muzycznej ostatnich dziesięcioleci, a skrajnie zróżnicowane zainteresowania muzyczne poszczególnych muzyków powodują, że słuchacz otrzymuje hybrydę dźwięków trudną do jednoznacznego skwalifikowania. Zespół spodoba się zarówno fanom NoMeansNo, Tool, Massive Atack, jak i późnego King Crimson. Muzycy wykorzystują stare lampowe wzmacniacze, ale i nowoczesną elektronikę, jak samplery i loopery, dlatego pomimo skromnego składu osobowego, często uszom słuchacza zespół przedstawia się prawie jak orkiestra Franka Zappy. MegaraŻ w 2017 roku wydał debiutancką EP-kę.

Megaraż

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz MegaraŻ

CELA NR 3  W1984 roku rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był JAROCIN!!!

Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. No, i zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.

Obecnie zespół cały czas pracuje nad nowym materiałem, a podczas koncertu w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zagrają dla swoich fanów kilka utworów z nowej płyty, która ukaże się w tym roku.

DRUNK RIDERS - Zespół powstał w 2013 roku. Na swoim koncie mają 2 płyty długogrające – Rock’n’rollową „Born to be drunk” z 2014 i bardziej metalową „Blacklight” z 2020. Oba krążki można usłyszeć na portalach takich jak Spotify, Youtube itp.

drunk raiders

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Drunk Raiders

Bilety są dostępne w kasach Teatru i Klubu Akcent.

plakat koncertu

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Plakat grudziądzkiego koncertu dla Ukrainy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Prof. Malicki: Zamknięcie nieba nad Ukrainą oznaczałoby III wojnę światową