Radni SOG mówią o sytuacji Olimpii. „Grudziądza nie stać na dwie spółki sportowe”

2022-08-12 13:51
sog olimpia
Autor: Łukasz Piekarski Polska 2050 uważa, że miasto nie powinno dotować więcej Olimpii

Kolejni radni zabierają głos w sprawie ewentualnego dokapitalizowania Olimpii Grudziądz. Tym razem swoje stanowisko przedstawili – Maciej Gburczyk i Aleksandra Drozdecka – z klubu Sojusz Obywatelski Grudziądz oraz Polska 2050.

Za nami już 11 dni sierpnia, a my wciąż nie wiemy – kiedy odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miejskiej, na której zapadnie decyzja o dalszych losach grudziądzkiej Olimpii. Piłkarze w miniony weekend rozpoczęli co prawda rozgrywki ligowe… ale sam klub funkcjonuje obecnie na kredyt i bez ewentualnego dokapitalizowania nie przetrwa jesiennej części sezonu.

Miasta nie stać na dwie spółki

Dofinansowanie Olimpii jak bumerang powraca w okresie wakacyjnym każdego roku. Zawsze kwestia przekazania kolejnych środków z miejskiej kasy na rzecz piłkarskiej spółki budzi spore kontrowersje i wątpliwości ze strony samych radnych. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawili Maciej Gburczyk i Aleksandra Drozdecka – z klubu Sojusz Obywatelski Grudziądz oraz Polska 2050 oraz przewodnicząca lokalnych struktur partii Szymona Hołowni, Beata Gurbin.

Nie trzeba być doktorem ekonomii, żeby wiedzieć, że naszego miasta nie stać na dwie spółki sportowe. Nie możemy utrzymywać takiej, która nie przynosi żadnego dochodu. Przez te wszystkie lata wpompowano w nią blisko 30 milionów złotych – mówi Beata Gurbin z Polska 2050 w Grudziądzu.

I dodaje, że poprzednio, przy okazji próby sprzedaży Olimpii biegły wycenił ją na niespełna 900 tysięcy złotych.

Nie możemy być „za”

Wcześniej informowaliśmy o stanowisku radnych Koalicji Obywatelskiej. Stwierdzili, że zagłosują za dofinansowaniem spółki, ale tylko w przypadku zmian na stanowisku prezesa. Opinia radnych Gburczyka i Drozdeckiej różni się od tego powyższego.

Nasze stanowisko jest takie, że nie możemy być „za” dokapitalizowaniem – twierdzi Maciej Gburczyk.

Nikt z naszych radnych nie zagłosuje za tym, aby wrzucić kolejne miliony w tę spółkę – wtóruje mu Beata Gurbin.

Szefowa grudziądzkich struktur Polska 2050 dodaje również, że to odpowiedni czas na odważne decyzje.

Jeśli zgodzimy się na dofinansowanie Olimpii to zapewniam, że za rok ponownie spotkamy się w tym samym temacie – mówi przedstawicielka partii Szymona Hołowni.

Tymczasem przed piłkarzami Olimpii Grudziądz drugi mecz nowego sezonu. "Biało-zieloni" już dzisiaj (12 sierpnia) zmierzą się na własnym stadionie ze Świtem Skolwin. Początek spotkania o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE