wygrana olimpia

Autor: Olimpia Grudziądz Dwie bramki dla grudziądzkiej Olimpii zdobył Jose Embalo

Przełamanie piłkarzy Olimpii Grudziądz! Już nie są ostatni w tabeli [AUDIO]

2021-05-01 20:07

Po pięciu porażkach z rzędu w końcu przyszło upragnione zwycięstwo. Piłkarze grudziądzkiej Olimpii ograli na własnym stadionie swoją imienniczkę z Elbląga 3:1. Goście mecz kończyli w "dziewiątkę". Bohaterem "Biało-zielonych" został zdobywa dwóch bramek, Jose Embalo.

"Biało-zieloni" spotkanie rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Już w 3' minucie świetnym strzałem popisał się Jose Embalo. Piłka po uderzeniu Portugalczyka wylądowała w elbląskiej bramce.

Na tym nie koniec złych wiadomości dla gości w pierwszej połowie. Olimpia Elbląg już od 37' minuty musiała radzić sobie w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Patryk Burzyński.

Do przerwy bramek już nie oglądaliśmy. Obie drużyny do szatni schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu grudziądzkiego zespołu.

Wróciły demony

Początek drugiej części meczu pomimo osłabienia należał do gości. W efekcie elblążanie zdołali doprowadzić do wyrównania. W 59' minucie doszło do sporego zamieszania pod bramkę Nikodema Sujeckiego. Do piłki dopadł Sebastian Kamiński (były piłkarz grudziądzkiej Olimpii). Futbolówka po jego strzale niefortunnie odbiła się od pleców Mikołaja Gabora i wpadła do bramki. Na tablicy wyników mieliśmy remisowy rezultat 1:1.

Gra w przewadze to kwestia mentalna. Wywiera większą presję na zespole, który ma jednego zawodnika więcej - mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii Grudziądz.

O meczu opowiada trener Olimpii Grudziądz, Zbigniew Smółka. Posłuchaj:

Grudziądzanie po stracie bramki zdołali się podnieść. W 68' minucie, tuż przed zejściem z boiska kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mikołaj Gabor i "Biało-zieloni" znów prowadzili w meczu.

W 77' minucie goście doznali kolejnego osłabienia. Za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić tym razem Marcin Bawolik. Kropkę nad "i" postawił w 84' minucie Jose Embalo. Portugalski napastnik po raz kolejny popisał się kapitalnym uderzeniem, z którym nie poradził sobie golkiper przyjezdnych, Andrzej Witan.

W starciu dwóch Olimpii lepsza okazała się ta z Grudziądza, wygrywając spotkanie 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Zbigniewa Smółki nieznacznie przesunęli się w ligowej tabeli. Grudziądzanie nie są już na ostatnim miejscu w tabeli.

O mecz opowiada trener Olimpii Elbląg, Jacek Trzeciak. Posłuchaj:
O meczu opowiada zawodnik Olimpii Grudziądz, Mikołaj Gabor. Posłuchaj:

Olimpia G.: 33. Nikodem Sujecki - 32. Robert Obst, 66. Piotr Witasik, 17. Szymon Jarosz - 8. Mikołaj Gabor (70, 25. Damian Ciechanowski), 19. Grzegorz Gulczyński, 16. Oskar Kalenik (79, 70. Marko Zawada), 23. Michał Graczyk, 3. Bartosz Widejko - 10. José Embaló, 9. João Criciúma (70, 20. Grzegorz Płatek)

Olimpia E.: 27. Andrzej Witan - 8. Michał Ressel, 2. Tomasz Lewandowski, 6. Patryk Burzyński, 5. Kamil Wenger - 7. Sebastian Kamiński (85, 88. Filip Sobiecki), 94. Wojciech Zyska (85, 15. Aleksander Waniek), 22. Klaudiusz Krasa, 11. Orest Tkaczuk (42, 16. Tomasz Sedlewski), 9. Marcin Bawolik - 28. Janusz Surdykowski

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii w kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. To spotkanie już 8 maja o godzinie 13.