Prezydent Grudziądza powołał zespół ds. kryzysu energetycznego. Czym się będzie zajmował?

2022-10-06 15:37
zespol prezydent
Autor: Łukasz Piekarski W skład zespołu weszli m.in. przedstawiciele wydziałów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

Grudziądz zamierza walczyć z kryzysem energetycznym. W tym celu prezydent naszego miasta - Maciej Glamowski powołał specjalny zespół do spraw walki z wspomnianym kryzysem w energetyce. Kto wejdzie w jego skład i czym się będzie zajmował? O tym więcej w artykule.

Grudziądzki ratusz podejmuje walkę z kryzysem energetycznym. Jednym z działań jest powołanie zespołu ds. wspomnianego kryzysu w energetyce. W jego skład wejdą przedstawiciele urzędu, spółek komunalnych oraz służb mundurowych.

Zespół na bieżąco będzie monitorował stan wystąpienia takiego kryzysu, natychmiastowo informował prezydenta o zagrożeniach, które mogą wpłynąć na wspomniany kryzys. Członkowie zespołu będą także przygotowywali rozwiązania na wypadek jego pojawienia się w naszym mieście - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

I tak w skład zespołu wejdą przedstawiciele: Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Polityki Gospodarczej, Wydziału Środowiska, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. To jednak nie wszystko.

W skład zespołu wejdą także przedstawiciele spółek komunalnych, takich jak OPEC, czy MPGN. Będą również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz służby mundurowe - wymienia przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Pierwsze posiedzenie zespołu zorganizowano dzisiaj (czwartek, 6 października).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE