mks grudziadz porazka

Autor: Facebook / MUKS Zagłębie Sosnowiec Grudziądzanie po jednym sezonie spadają z Ligi Centralnej

Porażka MKS-u Grudziądz na koniec sezonu. Spadek z Ligi Centralnej

2022-05-21 20:45

Szczypiorniści MKS-u Grudziądz zakończyli sezon w Lidze Centralnej. W ostatniej serii gier podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 27:36 i rozgrywki zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w Sosnowcu oglądali bardzo wyrównane spotkanie. Na przerwę z minimalnym prowadzeniem schodzili gospodarze 16:15.

Po zmianie stron - podobnie jak w poprzednich pojedynkach - grudziądzanie zdecydowanie spuścili z tonu. Wynika to w głównej mierze z dużych problemów kadrowych. To przekłada się na bardzo wąską ławkę zmienników. Zagłębie Sosnowiec ostatecznie zwyciężyło 36:27.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Ziółkowskiego byli: Sebastian Rumniak (7 bramek), Paweł Kruszewski i Artur Sadowski (po 6 trafień).

Grudziądzanie po tej porażce zakończyli sezon w Lidze Centralnej na ostatnim miejscu. Tym samym przygoda MKS-u z Ligą Centralną dobiegła końca.