porazka olimpia pogon

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz ponieśli czwartą porażkę z rzędu

Pogarsza się sytuacja Olimpii Grudziądz. Czwarta porażka i spadek na ostatnie miejsce! [AUDIO]

2021-04-18 23:24

Piłkarze Olimpii Grudziądz ponieśli czwartą porażkę z rzędu. "Biało-zieloni" przegrali na własnym boisku z Pogonią Siedlce i spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki do bezpiecznego miejsca tracą w tej chwili 3 oczka.

Piłkarze Olimpii na ostatnie miejsce w tabeli spadli jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Wcześniej swój mecz z rezerwami Lecha Poznań wygrała imienniczka z Elbląga i przeskoczyła grudziądzan o jedno miejsce w ligowej klasyfikacji.

Goście pierwszy cios wyprowadzili już w 14' minucie. Spore nieporozumienie w grudziądzkiej obronie wykorzystał będący ostatnio w świetnej formie Maciej Górski. 31-letni napastnik strzelił niedawno cztery bramki w wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów (Pogoń wygrała wówczas 5:1).

W 36 minucie to znów siedlczanie znaleźli sposób na pokonanie Nikodema Sujeckiego. Ishmael Baidoo dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, główkował Oskar Repka, a piłkę z bliska do siatki skierował Julien Tadrowski. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:0 dla Pogoni.

Po przerwie grudziądzanie próbowali odmienić losy spotkania. Pod bramką rywali często jednak brakowało podjęcia szybkiej decyzji o strzale.

Myślę, że wynika to z charakteru niektórych zawodników. Ta drużyna już raz spadła. Ciąży na nich spora presja - mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii Grudziądz.

W doliczonym czasie gry grudziądzki zespół wywalczył rzut karny po faulu Ivan Očenása na José Embaló. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Mimo nerwowej końcówki wynik nie uległ już zmianie i Pogoń wróciła do Siedlec z trzema punktami.

Mówi Mikołaj Gabor, piłkarz Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 4. Hubert Mich (46, 25. Damian Ciechanowski), 66. Piotr Witasik, 17. Szymon Jarosz, 8. Mikołaj Gabor - 11. Omid Popalzay, 6. David Andronic, 70. Marko Zawada (84, 22. Wahe Mnacakanjan), 20. Grzegorz Płatek (46, 23. Michał Graczyk), 7. Najim Romero (46, 10. José Embaló) - 9. João Criciúma

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk - 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski - 11. Ishmael Baidoo (87, 16. Wiktor Preuss), 7. Krzysztof Danielewicz, 55. Oskar Repka, 23. Franciszek Wróblewski - 19. Miłosz Przybecki (69, 10. Marcin Kozłowski II), 22. Maciej Górski (87, 15. Piotr Pierzchała)

Mówi Bartosz Tarachulski, trener Pogonii Siedlce. Posłuchaj:
Mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Teraz piłkarzy grudziądzkiej Olimpii czeka pauza. W kolejnym meczu "Biało-zieloni" zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków, czyli kolejnym rywalem w walce o utrzymanie na drugoligowym froncie.