stal awans

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Grudziądzanie wywalczyli awans po wygranym meczu z Zamkiem Bierzgłowskim 3:2

Piłkarze Stali Grudziądz z awansem do V ligi. Pokonali Zamek Bierzgłowski 3:2

2022-06-16 18:41

Piłkarze grudziądzkiej Stali wywalczyli długo oczekiwany awans do V ligi. W przedostatniej kolejce obecnego sezonu pokonali na własnym stadionie Zamek Bierzgłowski 3:2 (do przerwy przegrywali 1:2). Bezpośredni rywal Stali - Naprzód Jabłonowo zremisował na własnym stadionie z Gwiazdą Starogród 2:2.

Grudziądzanie przed przedostatnią kolejką w toruńskiej A-klasie mieli cztery oczka przewagi nad drugim w tabeli Naprzodem Jabłonowo. Do spokojnego awansu potrzebna była więc wygrana z Zamkiem Bierzgłowskim na własnym stadionie.

I tak też się stało - w 18' minucie Stal na prowadzenie wyprowadził Norbert Knaak. Goście nie pozostali jednak dłużni i jeszcze przed przerwą najpierw wyrównali, a później trafili na 2:1.

Podopieczni trenera Adama Marksa w drugiej połowie wzięli się za odrabianie strat. W 65' minucie do wyrównania doprowadził Jakub Waszelewski. Na 10' minut przed końcem Stal na ponowne prowadzenie wyprowadził rezerwowy Adam Reise. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i grudziądzanie mogli cieszyć się z awansu.

Zrealizowaliśmy nasz plan w 100 procentach. Cieszymy się bardzo z tego awansu. Jeśli dobrze naliczyłem, to Stal do piątej ligi awansowała po 18 latach - mówi Adam Marks, trener grudziądzkiego zespołu.

Bezpośredni rywal Stali Grudziądz - Naprzód Jabłonowo - zremisował na własnym boisku z Gwiazdą Starogród 2:2.