Autor: Olimpia Grudziądz To druga z rzędu strata punktów przez piłkarzy Olimpii Grudziądz

Piłkarze Olimpii znów pogubili punkty. Grudziądzanie nie odzyskali fotelu lidera

2022-04-01 22:09

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii ponownie ze stratą punktów. Tym razem "Biało-zieloni" tylko zremisowali bezbramkowo na własnym stadionie z trzecim w tabeli Sokołem Kleczew.

Grudziądzanie w zeszłym tygodniu po dłuższym czasie stracili pozycję lidera w grupie II trzecioligowych rozgrywek. "Biało-zieloni" zremisowali na wyjeździe z Jarotą Jarocin 1:1, co przy kolejnej wygranej Kotwicy Kołobrzeg oznaczało zmianę na pierwszej pozycji w tabeli.

Grudziądzanie w starciu z Sokołem Kleczew prowadzić powinni już w pierwszej połowie. W 18' minucie piłkę na jedenastym metrze ustawił najlepszy strzelec Olimpii w tym sezonie, Jakub Bojas (14 bramek w lidze). Niestety 30-letni napastnik strzelił zbyt słabo i golkiper gości zdołał odbić futbolówkę w boczny sektor pola karnego.

Do przerwy kibice zgromadzeni na Stadionie Centralnym w Grudziądzu bramek nie oglądali. Podobnie było po przerwie. Obie drużyny notowały wiele strat w środkowej strefie boiska. Piłka często wycofywana była (szczególnie na połowie Olimpii) do bramkarza.

Ostatecznie Olimpia pomimo bardzo dobrej sytuacji w samej końcówce (strzał Karola Landowskiego z linii bramkowej wybił obrońca Sokoła) nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Bezbramkowy remis i nieudana próba odzyskania fotelu lidera. Sytuacja po jutrzejszym meczu Kotwicy Kołobrzeg z Jarotą Jarocin może być jeszcze trudniejsza. Strata do lidera w najgorszym przypadku wzrośnie już do trzech oczek.

Olimpia: 1. Adrian Olszewski (BR) – 6. Jose Cabrera, 10. Michał Cywiński, 16. Filip Rzepka (M), 17. Jakub Bojas, 18. Marko Zawada (M) (70′ Jakub Nawrocki), 21. Adrian Karankiewicz, 22. Filip Karmański (70′ 9. Karol Landowski), 23. Marcin Warcholak, 27. Błażej Klimek, 66. Piotr Witasik (K)

Sokół: 12. Mateusz Koliński (BR) – 2. Sebastian Golak, 3. Oleksandr Nasonov, 4. Tomasz Ceglewski, 5. Adrian Kaliszan (K), 8. Dominik Domagalski, 9. Krzysztof Kołodziej, 10. Mateusz Molewski, 15. Szymon Bartosik (M), 19. Krzysztof Biegański, 20. Miłosz Matuszewski (M)

Przed Olimpią historyczne wydarzenie. Grudziądzanie w najbliższy wtorek (5 kwietnia) o godzinie 18 zmierzą się w ramach półfinału Fortuna Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Piotr Gliński: nie można wykluczyć, że Rosjanie dokonali zamachu w Smoleńsku