Olimpia Grudziadz wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz wciąż mają dwa oczka przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg

Piłkarze Olimpii wrócili do wygrywania i utrzymali pozycję lidera

2022-05-01 20:17

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii z 19 wygraną w tym sezonie. "Biało-zieloni" ograli na własnym stadionie Błękitnych Stargard 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Hubert Antkowiak, Tomasz Kaczmarek i Hubert Mich. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Marcin Rajch.

Grudziądzanie w starciu z Błękitnymi musieli poradzić sobie bez kilku podstawowych zawodników. W kadrze trenera Marcina Płuski zabrakło m.in. Adriana Karankiewicza, Jose Cabrery i najskuteczniejsza strzelca rozgrywek, Jakuba Bojasa. Tego ostatniego w wyjściowej jedenastce zastąpił Hubert Antkowiak.

Olimpia od pierwszej minuty starała się kontrolować przebieg spotkania. Grudziądzanie tworzyli sobie sytuacje do strzelenia bramki, ale za każdym razem brakowało skuteczności. W 25' minucie "Biało-zieloni" mieli dużo szczęścia, ponieważ piłka po strzale z dystansu Konrada Prawuckiego trafiła w słupek.

Grudziądzanie w końcu dopięli swego. W 33' minucie Dominika Sasiaka (bramkarz Błękitnych) mocnym strzałem pokonał Hubert Antkowiak. Na przerwę więc Olimpia schodziła prowadząc z przyjezdnymi 1:0. Po zamianie stron "Biało-zieloni" ponownie ruszyli z atakami.

Chcieliśmy jak najszybciej strzelić drugą bramkę i nieco uspokoić ten mecz - mówił zaraz po zakończeniu spotkania, Hubert Mich z Olimpii Grudziądz.

Cel grudziądzkiej drużyny został zrealizowany połowicznie. Olimpia co prawda strzeliła bramkę - w 50' minucie do bramki Błękitnych trafił Tomasz Kaczmarek (ósmy gol w tym sezonie), ale 120 sekund później ją straciła. Duże błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Marcin Rajch.

W 63' minucie Olimpia znów miała dwie bramki przewagi. Po dośrodkowaniu w pole karne do siatki gości głową trafił Hubert Mich.

Olimpia ostatecznie pokonała Błękitnych Stargard 3:1 i utrzymała pozycję lidera w grupie II trzecioligowych zmagań. "Biało-zieloni" mają obecnie dwa oczka przewagi nad drugą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg.

Olimpia: 1. Adrian Olszewski – 4. Hubert Mich, 10. Michał Cywiński (90′ 70. Michał Zachaczewski), 11. Tomasz Kaczmarek, 14. Patryk Leszczyński (67′ 16. Filip Rzepka), 18. Marko Zawada (73′ 8. Kacper Jarzec), 22. Filip Karmański, 23. Marcin Warcholak, 32. Hubert Antkowiak (90′ 19. Szymon Doba), 64. Jakub Nawrocki (90′ 2. Filip Prykaszczyk), 66. Piotr Witasik.

Błękitni: 22. Dominik Sasiak – 6. Jakub Sawczak, 8. Kacper Friska, 9. Damian Niedojad, 10. Konrad Prawucki, 11. Grzegorz Tarasewicz, 19. Jakub Koczorowski, 20. Marcin Rajch (80′ 18. Kornel Seniuk), 21. Jakub Stawski, 24. Krystian Kujawa, 25. Mateusz Frankowski (46′ 14. Vadym Novykov).

Teraz grudziądzan czekają dwa tygodnie przerwy. W najbliższej kolejce Olimpia bez gry dopisuje sobie trzy oczka do ligowej tabeli - walkower z Elaną Toruń. Podopieczni trenera Marcina Płuski kolejny mecz rozegrają dopiero w piątek - 13 maja. Wówczas obecny lider tabeli zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Początek o godzinie 18.