porazk na zniczu

Autor: Olimpia Grudziądz To piąta porażka piłkarzy Olimpii z rzędu. Grudziądzanie wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrywają kolejny mecz i tracą dystans do bezpiecznego miejsca

2021-04-28 20:24

Olimpia Grudziądz z piątą porażką z rzędu. "Biało-zieloni" przegrali pierwsze z trzech ważnych spotkań. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki polegli w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 0:2. Dodatkowo w drugiej połowie czerwoną kartkę obejrzał Omid Popalzay.

Przed meczem piłkarze Olimpii zapowiadali walkę o zwycięstwo, przełamanie złej serii i odbicie się od dna. Na zapowiedziach się skończyło. "Biało-zieloni" zadaniu nie sprostali już w pierwszej połowie. W 23' minucie Łukasza Sapele pokonał Krystian Tabara.

Druga połowa również nie zaczęła się najlepiej dla grudziądzkiej drużyny. Już w 50' minucie za czerwoną kartkę wyleciał z boiska Omid Popalzay i zespół Zbigniewa Smółki nie dość, że musiał odrabiać straty, to jeszcze zmuszony był do grania w osłabieniu.

Pomimo grania w osłabieniu grudziądzanom udało się stworzyć kilka sytuacji pod bramką Znicza. Decydujący o losach spotkania cios zadali jednak ponownie gospodarze. W 79' minucie kropkę nad i w tym spotkaniu postawił Maciej Firlej.

Piłkarze Olimpii ponieśli tym samym piątką porażkę z rzędu w rundzie wiosennej (szóstą ogólnie w drugiej części sezonu). "Biało-zieloni" pozostali na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą pięciu oczek do bezpiecznego miejsca. Warto jednak zaznaczyć, że grudziądzanie mają o jeden mecz więcej do rozegrania niż ich bezpośredni rywale w walce o utrzymanie na drugoligowych boiskach.

Kolejną szansę na odbicie się od dna i przełamanie czarnej serii zespół trenera Smółki dostanie już 1 maja. W Grudziądzu o godzinie 17 Olimpia zmierzy się ze swoją imienniczą z Elbląga. Spotkanie będzie miało dodatkowe podteksty, ponieważ na ławce rezerwowych sobotniego przeciwnika "Biało-zielonych" zasiada Jacek Trzeciak, były trener klubu z Piłsudskiego 14.

Super Raport 28.04 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Paweł Soloch