kasprzak gkm grudziadz

Autor: GKM Grudziądz (Mariusz Nasieniewski) Dla zawodnika GKM-u to powrót do stałego uczestnictwa w GP po prawie 6 latach

Pierwsza runda Grand Prix. Słaby występ Kasprzaka w Pradze

2021-07-16 21:42

Nie takiej inauguracji cyklu Grand Prix spodziewał się żużlowiec GKM-u Grudziądz, Krzysztof Kasprzak. Doświadczony zawodnik na torze w Pradze wywalczył tylko dwa oczka i zajął 16. miejsce.

Dla Krzysztofa Kasprzaka to powrót do regularnego ścigania w Grand Prix po 6 latach. Ostatni pełny cykl walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zawodnik grudziądzkiego GKM odjechał w 2015 roku.

36-letni żużlowiec na torze w Pradze wywalczył tylko dwa punkty. Stało się to w pierwszym i przedostatnim starcie. Dało to reprezentantowi "Żółto-niebieskich" dopiero 16 pozycję.

Ostatecznie w pełnym emocjonujących wyścigów turnieju wygrał Maciej Janowski. Drugie miejsce zajął Emil Sayfutdinov, a podium uzupełnił Tai Woffinden. W finałowym wyścigu wykluczony za dotknięcie taśmy został Frederik Lindgren. Jutro druga runda, również na Markecie.