olimpia porazka

Autor: Olimpia Grudziądz To pierwsza porażka Olimpii Grudziądz w tym sezonie

Pierwsza porażka piłkarzy Olimpii! W Grudziądza lepsza drużyna ze Starogardu Gdańskiego

2022-10-03 12:13

Pierwsza przegrana piłkarzy Olimpii Grudziądz stała się faktem. "Biało-zieloni" polegli na własnym stadionie z zespołem ze środka tabeli, czyli KP Starogardem Gdańskim 1:3. Jedyną bramkę dla zespołu trenera Bogusława Baniaka zdobył Kacper Jarzec.

Do przerwy na stadionie centralnym w Grudziądzu kibice nie oglądali bramek. Te przyszły po przerwie. Najpierw  w 57’ minucie golkipera gości pokonał Kacper Jarzec. Dla młodego pomocnika było to drugie trafienie w tym sezonie.

Cztery minuty później przyjezdni doprowadzili do wyrównania po bramce swojego kapitana Piotra Łysiaka. W 73’ minucie goście sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Adriana Olszewskiego tym razem pokonał Patryk Moskiewicz.

Goniącą wyrównania Olimpię na niespełna 10 minut przed końcem meczu skarcił jeszcze Grzegorz Ochwat i KP Starogard Gdański wygrał 3:1.

Grudziądzanie mimo porażki utrzymali pozycję lidera, ale stracili przewagę. Druga w tabeli Gedania Gdańsk ma tyle samo oczek, ale ma gorszy bilans bramkowy.​

Przed Olimpią teraz bardzo ważne spotkania w kontekście gry o awans na drugoligowe boiska. Już w przyszły weekend "Biało-zieloni" na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Pogoni Szczecin. Z kolei za dwa tygodnie - ponownie na stadionie centralnym w Grudziądzu - o ligowe punkty powalczą z Zawiszą Bydgoszcz.