olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Grudziądzanie mają 16 oczek w ligowej tabeli

Pięć bramek Olimpii Grudziądz w starciu z Jarotą Jarocin

2022-09-05 8:26

Kolejną wygraną mają na koncie piłkarze Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" na własnym stadionie rozbili Jarotę Jarocin aż 5:1. Zespół trenera Bogusława Baniaka utrzymał tym samym pozycję lidera w grupie II trzecioligowych rozgrywek.

Grudziądzanie dwa szybkie ciosy zadali w pierwszych pięciu minutach. Najpierw do siatki Jaroty trafił Kamil Kurowski. 120 sekund później rzut karny na bramkę zamienił kapitan Olimpii, Marcin Warcholak.

Po dwóch bramkach piłkarze trenera Bogusława Baniaka nieco spuścili z tonu, co skrzętnie wykorzystali goście z Jarocina. Po raz pierwszy w tym sezonie piłkę z siatki musiał wyciągać Adrian Olszewski. Piękną bramkę zza pola karnego (dla Jaroty) zdobył Szymon Komendziński.

"Biało-zieloni" w porę odpowiedzieli. W 42' minucie do siatki przyjezdnych głową trafił defensor, Oskar Sikorski. Olimpia tym samym na przerwę schodziła przy prowadzeniu 3:1.

Po zmianie stron grudziądzanie zdominowali rywala. W efekcie, po niespełna godzinie gry było już 4:1. Tym razem do siatki gości trafił brazylijski napastnik Amarildo.

Wynik na 5:1 już w doliczonym czasie gry ustalił hiszpański skrzydłowy, Eric Salguero.

Lista najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Lewandowski nie ma sobie równych!