olimpia unia wygrana

Autor: Łukasz Piekarski W decydującym starciu swój pojedynek wygrał Park Jeongwoo (na zdjęciu po lewej)

Park Jeongwoo nie zawiódł! Olimpia-Unia Grudziądz wygrywa za trzy punkty

2022-10-23 20:26

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zawodnicy ASTS Olimpii-Unii. Grudziądzanie pokonali we własnej hali Polonię Bytom 3:1. Dwa swoje pojedynki wygrał Park Jeongwoo. Jedno zwycięstwo dorzucił Jan Zandecki.

Grudziądzanie w piątek rywalizowali w piątej kolejce Lotto Superligi Tenisa Stołowego. Przegrali wówczas na wyjeździe z zespołem z Suchedniowa 1:3. Goście, czyli Polonia Bytom przyjechali do naszego miasta po pewnego wygranej z Politechniką Rzeszów 3:0.

W pierwszej odsłonie niedzielnego pojedynku swoją siłę zaprezentował Park Jeongwoo, który bez straty seta poradził sobie z doświadczonym Jakubem Perkiem.

W drugim pojedynku młody zawodnik grudziądzkiej Olimpii-Unii, Łukasz Sokołowski przegrał z Chińczykiem Wang Lichenem 0:3. 20-latek postawił się w szczególności w pierwszym secie, którego przegrał do 9.

Trzeci akt niedzielnego spotkania to prawdziwa gratka dla kibiców tenisa stołowego. Jan Zandecki prowadził w pewnym momencie z Patrykiem Chojnowskim 2:0 w setach i miał sześć piłek meczowych. Nie wykorzystał żadnej z nich, a doświadczony gracz bytomskiej Polonii doprowadził do wyrównania po 2. W piątej części tego pojedynku młody Zandecki zdołał odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2.

W czwartej grze na przeciw siebie stanęli Park Jeongwoo i Wang Lichen. Górą po kolejnym, emocjonującym pojedynku był koreański zawodnik Olimpii-Unii i grudziądzanie wygrali 3:1.

Wyniki poszczególnych spotkań:
  • Park Jeongwoo – Jakub Perek 3:0 (11:6, 11:4, 11:7)
  • Łukasz Sokołowski – Wang Lichen 0:3 (9:11, 5:11, 6:11)
  • Jan Zandecki – Patryk Chojnowski 3:2 (11:7, 12:10, 10:12, 8:11, 11:5)
  • Park Jeongwoo – Wang Lichen 2:1 (11:4, 9:11, 11:9)

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają w przyszły piątek (28 października) na wyjeździe z Politechniką Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 18.

Liczymy, że w dwóch najbliższych meczach wyjazdowych zdobędziemy przynajmniej pięć oczek - mówi Jan Zandecki, zawodnik Olimpii-Unii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl