olimpia grudziadz pogon porazka

Autor: Olimpia Grudziądz To druga porażka piłkarzy Olimpii Grudziądz w tym sezonie

Olimpia znów zatrzymana na własnym boisku. Górą rezerwy Pogoni

2021-09-18 18:40

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrywają drugi mecz z rzędu na własnym stadionie. "Biało-zieloni" tym razem polegli w starciu z rezerwami Pogoni Szczecin 2:3.

W pierwszej połowie spotkanie wyglądało tak, jak założyli sobie grudziądzanie. Olimpia przeważała, atakowała i w 32' minucie dopięła swego. Spore zamieszanie w polu karnym "Portowców" wykorzystał Piotr Witasik.

To było jedyne trafienie w tej części gry. Na przerwę więc obie drużyny schodziły przy skromnym, ale wydawało się - pewnym prowadzeniu grudziądzkiej Olimpii.

Po przerwie obraz gry uległ znaczącej odmianie. Dużo lepiej na grudziądzkim boisku zaczęli prezentować się młodzi zawodnicy Pogoni. W efekcie duży błąd defensywy Olimpii i wyrównujące trafienie w 50' minucie Arona Stasiaka.

Goście postanowili pójść za ciosem i w 63' minucie sensacyjnie objęli prowadzenie. "Portowców" na prowadzenie wyprowadził Dawid Rezaeian.

Strata drugiej bramki podziałała na piłkarzy Olimpii jak "płachta na byka". "Biało-zieloni" natychmiast ruszyli do ataku i... wyrównali praktycznie od razu. Dogranie w pole karne przyjezdnych idealnym strzałem wykończył Jakub Bojas.

Podopieczni trenera Marcina Płuski nie poszli za ciosem. Wręcz przeciwnie, rezerwy Pogoni przeprowadzili kolejny kontratak, który i tym razem zakończył się bramką. Zdobył ją w 72' minucie rezerwowy Borys Freilich.

Olimpia do ostatnich sekund spotkania długimi wrzutkami w pole karne gości próbowała zmienić wynik. "Biało-zieloni" robili to jednak nieskutecznie i przegrali drugi mecz w sezonie - drugi raz z rzędu na własnym stadionie.

Olimpia po tej porażce straciła pozycję lidera w swojej grupie. Dzięki wygranej z GKS Przodkowo, na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyła Kotwica Kołobrzeg.

Kolejny mecz podopieczni trenera Płuski rozegrają 25 września w Stargardzie z miejscowymi Błękitnymi. Początek tego spotkania o godzinie 13.