tenis grudziadz

Autor: Łukasz Piekarski Olimpia-Unia Grudziądz ma po czterech kolejkach jedno zwycięstwo

Olimpia-Unia Grudziądz z porażką we własnej hali. Kolejne mecze za tydzień

2022-10-16 21:22

Po piątkowej wygranej w Białymstoku, tym razem tenisiści stołowi z Grudziądza musieli przełknąć gorycz porażki. Olimpia-Unia przegrała we własnej hali z jednym z kandydatów do gry o medale w Superlidze, Oxynetem Jarosław 1:3.

Grudziądzanie od zwycięstwa rozpoczęli niedzielne starcie z Oxynet Jarosław. Swój pojedynek z młodym Alanem Kulczyckim wygrał Park Jeongwoo. Zawodnik z Korei triumfował 3:1

W drugiej odsłonie spotkania Jan Zandecki pomimo zaciętej walki w poszczególnych setach przegrał z drugim Koreańczykiem (tym razem w barwach Jarosławia) 1:3. Mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej, ale kapitan Olimpii w czwartej partii nie wykorzystał kilku piłek setowych.

W trzecim secie znów gorą był zawodnik gości. Tym razem Jaroslav Zhmudenko ograł Ibrahima Gunduza 3:1 i to Oxynet Jarosław wyszedł na prowadzenie 2:1.

W czwartej i ostatniej odsłonie niedzielnego pojedynku Irańczyk - Amirreza Abbasi po dwóch, niezwykle wyrównanych starciach pokonał Parka Jeongwoo i to goście mogli cieszyć się z wygranej 3:1 i kolejnych trzech oczek do tabeli Lotto Superligi.

Wyniki poszczególnych meczy:
  • Park Jeongwoo – Alan Kulczycki 3:1 (11:2, 7:11, 11:8, 11:7)
  • Jan Zandecki – Woo Hyeonggyu 1:3 (8:11, 8:11, 11:7, 15:17)
  • Ibrahim Gunduz – Jaroslav Zhmudenko 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 4:11)
  • Park Jeongwoo – Amirreza Abbasi 0:2 (12:14, 12:14)

Grudziądzanie po czterech spotkaniach ligowych mają jedno zwycięstwo na koncie. Z trzema punktami na koncie zajmują aktualnie 11. pozycję w tabeli Superligi (pierwsze z miejsc spadkowych).

Kolejny mecz Olimpia-Unia rozegra w najbliższy piątek (21 października) na wyjeździe w Suchedniowie. Początek tego spotkania o godzinie 18. Z kolei do hali przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu powróci w niedzielę (23 października). O godzinie 16 zagrają z Polonią Bytom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl