porazka olimpia unia

Autor: Łukasz Piekarski Swój mecz w piątkowy wieczór przegrał m.in. Jan Zandecki (przy stole po lewej)

Olimpia-Unia Grudziądz rozbita we własnej hali. Trzy punkty dla Akademii Zamość

2022-11-18 21:01

Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice Olimpii-Unii. Grudziądzanie w 9. kolejce Lotto Superligi Tenisa Stołowego przegrali we własnej hali z Akademią Zamojską Zamość... 0:3.

Przed rozpoczęciem spotkania trudno było wskazać wyraźnego faworyta. Olimpia-Unia po dwóch wygranych z rzędu awansowała na siódme miejsce w tabeli. Dwie pozycje niżej przed rozpoczęciem 9. serii gier byli tenisiści z Zamościa.

Grudziądzanie mecz rozpoczęli od porażki w pierwszym secie. Lider Olimpii-Unii, Park Jeongwoo przegrał dość nieoczekiwanie z Piotrem Chodorskim 2:3.

Ogromne emocje towarzyszyły również w drugim pojedynku dnia. Turecki zawodnik, Ibrahim Gunduz po niezwykle zaciętej batalii przegrał z czterokrotnym mistrzem świata w pingpongu, Andrew Baggaleyem 1:3. Goście w tym momencie prowadzili 2:0 i mieli zapewniony przynajmniej jeden punkt do tabeli ligowej.

Trzeci i jak się później okazało - ostatni pojedynek piątkowego spotkania to pewna wygrana Jakuba Folwarskiego bez straty seta z Janem Zandeckim. Akademia Zamojska Zamość wygrała w Grudziądzu 3:0.

Wyniki poszczególnych pojedynków:
  • Jeongwoo Park - Piotr Chodorski 2:3 (8:11 | 11:9 | 10:12 | 11:7 | 6:11)
  • Ibrahim Gunduz - Andrew Baggaley 1:3 (9:11 | 13:15 | 11:9 | 10:12)
  • Jan Zandecki - Jakub Folwarski 0:3 (5:11 | 9:11 | 8:11)

Olimpia-Unia Grudziądz po tej porażce spadła na ósme miejsce w tabeli ligowej.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają w najbliższą niedzielę (20 listopada). Na wyjeździe zmierzą się z Palmiarnią Zielona Góra. Początek o godzinie 16.

To będzie dla najważniejszy mecz. Liczę, że zespół pozbiera się po dzisiejszej porażce i wygramy w niedzielę w Zielonej Górze - mówił zaraz po meczu z Zamościem Piotr Szafranek z Olimpii-Unii Grudziądz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Marek Torzewski mocno o hymnie Edyty Górniak z 2002 roku: Mam do niej żal!