olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Grudziądzanie strzelili w Janikowie trzy bramki

Olimpia Grudziądz z przełamaniem w lidze. Wysoka wygrana z Unią Janikowo

2022-10-22 18:58

Po trzech spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie przyszło ligowe przełamanie. Piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali na wyjeździe Unię Janikowo aż 3:0. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali: Szymon Stanisławski, Sebastian Rogala oraz Jakub Nawrocki.

Grudziądzanie do meczu w Janikowie podchodzili po trzech spotkaniach bez zwycięstwa. Olimpia przegrywała z KP Starogardem Gdańskim, Pogonią II Szczecin, a przed tygodniem zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 1:1.

"Biało-zieloni" pierwszy cios zadali jeszcze przed przerwą. W 22' minucie golkipera gospodarzy pokonał Szymon Stanisławski. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy kolejnych bramek i do szatni obie drużyny schodziły przy skromnym prowadzeniu gości 1:0.

Drugą bramkę Olimpia zdobyła zaraz po przerwie. W 47' minucie do siatki drużyny z Janikowa trafił obrońca, Sebastian Rogala. W tym momencie na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0 dla przyjezdnych.

Grudziądzanie kropkę nad "i" postawili w 71' minucie. Trzecią i ostatnią bramkę dla "Biało-zielonych" zdobył Jakub Nawrocki. Olimpia wygrała tym samym w Janikowie z miejscową Unią 3:0.

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Krzysztof Wicki, Oskar Sikorski, Sebastian Rogala, Patryk Winsztal, Jakub Nawrocki (81' Damian Vu Than), Kamil Kurowski (74' Filip Karmański), Piotr Owczarek, Eric Salguero (60' Denis Gojko), Amarildo (74' Szymon Doba), Szymon Stanisławski (81' Hubert Mich).

Dzięki tej wygranej Olimpia przynajmniej do jutra awansowała na pozycję lidera w grupie II trzecioligowych rozgrywek. Jutro swoje mecze rozegra druga drużyna Pogoni Szczecin oraz Gedania Gdańsk.

Kolejny mecz "Biało-zieloni" rozegrają w sobotę za tydzień (29 października). O godzinie 14 Olimpia podejmie na własnym stadionie Cartusię Kartuzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl