pilka olimpia

Autor: Pixabay Olimpia nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej

Olimpia Grudziądz w wysoką wygraną na wyjeździe. Cztery bramki w Środzie Wielkopolskiej

2022-11-06 11:48

Kolejne - okazałe zwycięstwo odnieśli piłkarze Olimpii Grudziądz. Tym razem "Biało-zieloni" pokonali w Środzie Wielkopolskiej miejscową Polonię aż 4:1. Trzy bramki wpadły jeszcze przed przerwą.

Grudziądzanie pierwszą bramkę zdobyli już w 6' minucie. Wówczas bramkarza gospodarzy pokonał Patryk Winsztal. Ofensywny pomocnik Olimpii był także autorem drugiego trafienia - w 27' minucie.

Tuż przed przerwą rezultat na 3:0 podwyższył brazylijski napastnik "Biało-zielonych", Amarildo.

Olimpia po raz czwarty do bramki Polonii trafiła cztery minuty po wznowieniu meczu. Tym razem futbolówkę do siatki zespołu z Środy Wielkopolskiej skierował Jakub Nawrocki.

Gospodarze honorową bramkę zdobyli w 69' minucie. Adriana Olszewskiego pokonał Krystian Pawlak.

Olimpia ostatecznie wygrała 4:1. Okazałe zwycięstwo nie wystarczyło jednak do odzyskania fotelu lidera w grupie II trzecioligowych rozgrywek. Swój mecz wygrała Gedania Gdańsk - zespół z Trójmiasta pokonał 2:1 na wyjeździe Cartusię Kartuzy i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - Sikorski, Rzepka (62. Gojko), Rogala - Nawrocki, Karmański, Owczarek, Warcholak - Kurowski, Amarildo (62. Stanisławski 81. Doba), Winsztal (84. Jarzec).

W przyszłym tygodniu piłkarze z Grudziądza ponownie zagrają mecz na wyjeździe. 12 listopada o godzinie 13 zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Wspomniany lider, czyli Gedania w Gdańsku podejmie Polonię Środa Wielkopolska.

Lublin pożegnał gwiazdę siatkówki. Sławnego lublinianina żegnały tłumy.