pilkarze zima

Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz mecze sparingowe rozgrywa na boisku w Świeciu

Olimpia Grudziądz szykuje się do rundy wiosennej. Na początek minimalna wygrana w sparingu

2023-01-30 9:20

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii cały czas przygotowują się do rundy wiosennej na trzecioligowych boiskach. W minioną sobotę (28 stycznia) rozegrali pierwszy tej zimy - mecz sparingowy. Na boisku w Świeciu pokonali Tłuchovię Tłuchowo 3:2.

Cykl sparingów rozpoczęli od minimalnej wygranej. Piłkarze grudziądzkiej Olimpii pokonali na boisku w Świeciu Tłuchovię Tłuchowo 3:2.

Grudziądzanie na prowadzenie wyszli w pierwszej połowie. W 36’ minucie bramkę zdobył Sebastian Rogala. Pozostałe cztery trafienia padły po zmianie stron. Najpierw po godzinie gry do wyrównania doprowadził Dawid Kieplin. W 69’ minucie na prowadzeniu znów byli „Biało-zieloni” za sprawą Marcina Warcholaka.

Tłuchowia wyrównała 120 sekund później. Po raz drugi golkipera Olimpii pokonał Dawid Kieplin. Zwycięska bramka dla grudziądzkiego zespołu padła w 84’ minucie. Do siatki trafił Brazylijczyk, Amarildo.

W planie "Biało-zieloni" mają kolejne mecze sparingowe. Klub informuje o nich z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Olimpia Grudziądz przed rundą wiosenną - kolejny transfer

W kadrze trenera Bogusława Baniaka pojawił się nowy napastnik. To urodzony w Kaliszu Miłosz Matuszewski. 21-latek jest wychowankiem miejscowego klubu KKS 1925 Kalisz.

Do kadry „Biało-Zielonych” przyszedł z trzecioligowej Unii Janikowo, w której spędził rundę jesienną obecnego sezonu. Miłosz reprezentował także m.in. Śląsk II Wrocław, Wisłę Sandomierz i Sokół Kleczew.

Wcześniej kontrakt z grudziądzkim zespołem podpisał Konrad Gutowski. Z kolei z klubem z Piłsudskiego 14 umowę rozwiązał Denis Gojko.

Maryla Rodowicz zdradza swoje sekrety w "The Voice Senior"