olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz mają teraz trzy oczka przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg

Odrobili straty z 0:2 na 3:2! Piłkarze Olimpii wygrali i powiększyli przewagę w tabeli

2022-04-23 20:03

Piłkarze Olimpii Grudziądz kontynuują serię zwycięstw. Tym razem "Biało-zieloni" po ogromnych emocjach pokonali przed własną publicznością GKS Przodkowo 3:2... choć do przerwy przegrywali 0:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Jakub Bojas, a jedno trafienie dołożył Hubert Antkowiak.

Godzinę przed meczem w Grudziądzu swoje spotkanie zakończyła Kotwica Kołobrzeg. Głównym rywal Olimpii w walce o awans do drugiej ligi przegrał na własnym stadionie z Unią Janikowo 1:3.

Spotkanie przy Piłsudskiego 14 nie zaczęło się jednak po myśli grudziądzan. W 17' minucie wyraźny błąd defensywy Olimpii wykorzystał Kacper Tomczak.

W 36' minucie goście zdali drugi cios. Kolejną niefrasobliwość grudziądzkiej obrony wykorzystał Ylias Cheffou. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i GKS Przodkowo prowadziło 2:0.

Po przerwie "Biało-zieloni" ruszyli ze zmasowanym atakiem. Sygnał do odrabiania strat dał w 67' minucie Hubert Antkowiak, którzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Warcholaka.

Na kwadrans przed końcem gospodarze dopięli swego. Do siatki przyjezdnych trafił najskuteczniejszy snajper trzecioligowych rozgrywek, Jakub Bojas. 31-letni napastnik w 85' strzelił raz jeszcze, doprowadzając do szału radości miejscowych kibiców. Pod koniec spotkania na trybuny za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę wyrzucony został szkoleniowiec Olimpii, Marcin Płuska.

Olimpia ostatecznie wygrała z GKS-em Przodkowo 3:2 i powiększyła swoją przewagę nad drugą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg do trzech oczek. Kolejny mecz "Biało-zieloni" rozegrają w najbliższą środę (27 kwietnia). Podopieczni trenera Płuski zagrają na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 6. Jose Cabrera, 10. Michał Cywiński, 11. Tomasz Kaczmarek, 14. Patryk Leszczyński (M) (46′ 4. Hubert Mich), (46′, 17. Jakub Bojas (86′ 22. Filip Karmański), 18. Marko Zawada (M) (46′ 16. Filip Rzepka), 23. Marcin Warcholak, 27. Błażej Klimek (46′ 32. Hubert Antkowiak), 64. Jakub Nawrocki (M), 66. Piotr Witasik.

GKS Przodkowo: 33. Patryk Kamola – 2. Kacper Tomczak (M), 3. Krzysztof Iwanowski, 6. Miłosz Waszczuk (65′ 17. Marcin Poręba), 7. Oliwier Dobek (M), 10. Łukasz Stasiak (78′ 18. Robert Hirsz), 11. Dawid Szałecki, 13. Robert Sulewski, 14. Ylias Cheffou (69′ 15. Maksym Zelenevych), 16. Volodymyr Kucher, 19. Kacper Łazaj.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl