Remont Rybacka

i

Autor: Łukasz Piekarski W kolejnym przetargu na remont Rybackiej oferty złożyły cztery firmy

Oddala się remont ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Drogie oferty w przetargu

2023-01-30 19:12

Otwarto koperty w trzecim przetargu na remont ulicy Rybackiej w centrum Grudziądza. Tym razem do postępowania przystąpiły cztery firmy. Każda oferta przewyższa zaplanowany na tę inwestycję budżet.

Przed otwarciem kopert - Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu - poinformował o kwocie, jaką zamierza wydać na remont ulicy Rybackiej. To 4,8 miliona złotych (nieznaczny wzrost do poprzedniego przetargu. Wówczas było to 4,65 mln złotych).

Później okazało się, że tym razem do postępowania zgłosiły się cztery firmy. Jak wyglądały ich oferty?

  • PBD ze Starogardu Gdańskiego - ponad 5,8 mln zł
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia - ponad 5,1 mln zł
  • UNITRAK z Kielna - ponad 5, 6 mln zł Sp. z o.o.
  • Firma Budowlano-Drogowa PRASBET z Grudziądza - ponad 5 mln zł.

Z wyników postępowania przetargowego jasno wynika, że najbliżej zaplanowanego budżetu jest oferta firmy Budowlano-Drogowej PRASBET z Grudziądza.

Ulica Rybacka - co będzie wykonane w ramach remontu?

Wiadomo, że wspomniana Rybacka będzie jednokierunkowa. Nową nawierzchnię otrzyma zarówno jezdnia, jak i chodniki. Powstanie w tym miejscu także dwukierunkowa droga dla rowerów. Będzie też wybudowane połączenie ścieżki rowerowej z tą na Al. 23 stycznia oraz Portową.

Remont miał rozpocząć się już w grudniu ubiegłego roku. Wówczas jednak - wykonawca wybrany w drugim przetargu - nie zjawił się na podpisaniu umowy z ratuszem.

Same prace na ulicy Rybackiej mają potrwać 12 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE