olimpia porazka

Autor: Pixabay To pierwsza porażka Olimpii Grudziądz w tym roku

Sport w Grudziądzu

Niespodziewana porażka piłkarzy Olimpii Grudziądz. Górą zawodnicy Sokoła Kleczew

2023-03-25 18:23

Ten wynik to z pewnością spora niespodzianka. Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali 0:1 na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Bramka na wagę zwycięstwa padła już na początku meczu.

Co łączy Olimpię Grudziądz i reprezentację Polski? To, że po trzech minutach - jedni i drudzy - przegrywali. Co prawda "Biało-czerwoni" dwiema bramkami,  "Biało-zieloni" jedną. Ale w obu przypadkach strat nie udało się odrobić.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już po 180 sekundach gry. Piłkę do siatki Olimpii skierował... były zawodnik "Biało-zielonych", Kacper Janiak.

Pięć minut później grudziądzanie powinni wyrównać. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Marcin Warcholak. Kilka chwil później kapitana Olimpii zatrzymał golkiper Sokoła.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i piłkarze z Kleczewa mogli cieszyć się z wygranej 1:0.

Olimpia: Olszewski - Warcholak, Sikorski, Wicki (46. Mich), Olszewski, Jarzec (78. Bonikowski) - Gutowski, Owczarek, Cabrera (67. Stanisławski), Skórecki (60. Kurowski) - Amarildo (60. Winsztal)

Grudziądzanie przynajmniej do czasu zakończenia pojedynku pomiędzy Bałtykiem Gdynia a rezerwami Pogoni Szczecin pozostają na pozycji lidera tabeli.

Kolejny mecz zespół trenera Bogusława Baniaka rozegra 1 kwietnia na własnym stadionie. O godzinie 16 z Vinetą Wolin.