mks grudziadz wygrana

Autor: MKS Grudziądz Pomimo wygranej MKS Grudziądz rok kończy na ostatnim miejscu w tabeli

Nareszcie przełamanie szczypiornistów MKS-u! Szczęście wróciło do grudziądzan

2021-12-12 0:20

Ostatnio częściej informowaliśmy o wielkim pechu grudziądzkich szczypiornistów. MKS-owi zdarzały się mecze, w których przegrywał tylko jedną bramką. Tym razem zespół trenera Sylwestra Ziółkowskiego wygrał... i to właśnie o to jedno trafienie. Grudziądzanie pokonali na wyjeździe GKS Żukowo.

Grudziądzanie dużą chęć przełamania się po serii niepowodzeń pokazali już w pierwszej połowie. Jeszcze przed przerwą MKS uzyskał trzy bramki przewagi. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 16:13 dla zespołu trenera Ziółkowskiego.

Po zmianie stron gospodarze z Żukowa rzucili się do odrabiania strat i mecz stał się bardzo zacięty. Ostatecznie wraz z końcową syreną, to grudziądzanie mogli podnieść ręce w geście triumfu. MKS wygrał 30:29 i przełamał swoją niemoc.

Świetny mecz rozegrał zawodnik grudziądzkiego zespołu, Artur Sadowski. Szczypiornista MKS-u zaliczył aż 13 trafień.

MKS pomimo zwycięstwa nie opuścił ostatniego miejsce w tabeli Ligi Centralnej. Grudziądzanie odrobili jednak stratę punktową. Zespół trenera Ziółkowskiego ma obecnie 10 oczek, tyle samo co sklasyfikowana wyżej Warmia Olsztyn.

Teraz przed grudziądzkim zespołem świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach. Kolejny mecz MKS rozegra 22 lub 23 stycznia w hali na osiedlu Lotnisko. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Sylwestra Ziółkowskiego będzie Zagłębie Sosnowiec.

Czy MKS Grudziądz utrzyma się w Lidze Centralnej?