mks porazka

Autor: Pixabay Nowym liderem tabeli został GKS Żukowo

MKS przegrywa szlagier w Żukowie. Zdecydowała druga połowa!

2021-02-13 23:15

MKS Grudziądz stracił pozycję lidera grypy A pierwszej ligi. W 13 kolejce zespół prowadzony przez trenera Sylwestra Ziółkowskiego przegrał na wyjeździe z GKS Żukowo 24:33.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Żadna z walczących na parkiecie ekip nie była w stanie zbudować sobie kilku bramek przewagi. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy remisowym rezultacie 14:14.

Załamanie formy wśród grudziądzkich szczypiornistów przyszło po przerwie. MKS stracił skuteczność pod bramką gospodarzy, a i w obronie zaczęły mnożyć się błędy. Zawodnicy z Żukowo skrzętnie to wykorzystali i z minuty na minuty budowali sobie przewagę. Ostatecznie miejscowy GKS pokonał drużynę Sylwestra Ziółkowskiego 33:24.

Po tej serii gier MKS stracił pozycję lidera. Grudziądzanie spadli na drugie miejsce. Na pierwsze miejsce w tabeli awansował GKS Żukowo. Na najniższym stopniu podium plasuje się Warmia Olsztyn, która również przegrała swój mecz w 13. kolejce.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają już we własnej hali. Zmierzą się w niej z Gwardią Koszalin.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!