mks przegrywa

Autor: Pixabay Po tej porażce MKS Grudziądz spadł na drugą pozycję w tabeli

MKS Grudziądz przegrywa w Olsztynie. Warmia bliżej awansu do turnieju barażowego

2021-05-08 19:04

Po niezwykle wyrównanym meczu w Olsztynie górą gospodarze. MKS Grudziądz przegrywa z miejscową Warmią 27:29 i oddala się od gry w turnieju barażowych o wejściu do Ekstraklasy. Na pozycję lidera wskoczyli olsztynianie.

Mecz w Olsztynie zapowiadany był jako hit 20 kolejki na pierwszoligowych parkietach w grupie A. MKS potrzebował zwycięstwa, aby przybliżyć się do walki o turniej barażowy.

W pierwszej połowie z dobrej strony pokazywali się bramkarze z obu stron. Szczypiorniści na przerwę schodzili przy remisowym wyniku 11:11.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Raz na jednobramkowe prowadzenie wychodzili gospodarze, a raz goście.

MKS w samej końcówce zdołał wywalczyć dwie bramki przewagi. Olsztynianie się jednak nie poddali, odrobili straty i w efekcie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Warmia po końcowej syrenie cieszyła się ze zwycięstwa 29:27.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w kadrze MKS-u byli Paweł Kruszewski i Artur Sadowski - obaj zdobyli po 7 bramek.

Kolejny mecz grudziądzki MKS rozegra ponownie na wyjeździe. Zespół Sylwestra Ziółkowskiego w Gdańsku zagra z miejscowym SMS-em.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Drawsko Pomorskie: obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa