Miasto odpowiada na krytykę grudziądzan. Schody do muzeum są tymczasowe

2021-11-29 15:44
muzeum grudziadz schody
Autor: Łukasz Piekarski Obecny projekt schodów jest tymczasowy - informuje grudziądzki ratusz

Grudziądzki ratusz wydał komunikat w sprawie schodów, które łączą teren Błoni Nadwiślańskich z powstającym w mieście Muzeum Handlu Wiślanego. Według urzędników obecny projekt (który został już wykonany) jest jedynie tymczasowy.

Schody, które miały łączyć mocno podzieliły mieszkańców Grudziądza. Od weekendu w sieci trwa ostra dyskusja na ten ich wyglądu. Negowane są działania Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

ZOBACZ TEŻ - Schody do Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" w Grudziądzu. Ostra krytyka internautów [FOTO, SONDA]

Schody prowadzące do Muzeum Handlu Wiślanego FLIS są rozwiązaniem tymczasowym, a nie docelowym - czytamy z kolei w komunikacie grudziądzkiego ratusza.

Pierwszy projekt, zatwierdzony przez Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przewidywał wejście do budynku po istniejącym nasypie.

Jednak po wizji lokalnej, na wskazanie konserwatora, postanowiono obniżyć skarpę, by wyeksponować ceglaną część spichlerza - czytamy dalej.

Pomóc w zmianie ma kolejny, nabyty przez miasto spichlerz nr 37, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie.

Dzięki temu możliwe będzie zastosowanie docelowego rozwiązania w kwestii instalacji bardziej funkcjonalnych oraz estetycznych schodów - podają w swoim komunikacie urzędnicy z Grudziądza.

Sonda
Czy podobają ci się schody do Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu?

Ewentualne zmiany wiązać się będą z kolejnymi kosztami, które poniesie miasto. Do tematu wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE