Miasto odpowiada na krytykę grudziądzan. Schody do muzeum są tymczasowe

2021-11-29 15:44
muzeum grudziadz schody
Autor: Łukasz Piekarski Obecny projekt schodów jest tymczasowy - informuje grudziądzki ratusz

Grudziądzki ratusz wydał komunikat w sprawie schodów, które łączą teren Błoni Nadwiślańskich z powstającym w mieście Muzeum Handlu Wiślanego. Według urzędników obecny projekt (który został już wykonany) jest jedynie tymczasowy.

Schody, które miały łączyć mocno podzieliły mieszkańców Grudziądza. Od weekendu w sieci trwa ostra dyskusja na ten ich wyglądu. Negowane są działania Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

ZOBACZ TEŻ - Schody do Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" w Grudziądzu. Ostra krytyka internautów [FOTO, SONDA]

Schody prowadzące do Muzeum Handlu Wiślanego FLIS są rozwiązaniem tymczasowym, a nie docelowym - czytamy z kolei w komunikacie grudziądzkiego ratusza.

Pierwszy projekt, zatwierdzony przez Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przewidywał wejście do budynku po istniejącym nasypie.

Jednak po wizji lokalnej, na wskazanie konserwatora, postanowiono obniżyć skarpę, by wyeksponować ceglaną część spichlerza - czytamy dalej.

Pomóc w zmianie ma kolejny, nabyty przez miasto spichlerz nr 37, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie.

Dzięki temu możliwe będzie zastosowanie docelowego rozwiązania w kwestii instalacji bardziej funkcjonalnych oraz estetycznych schodów - podają w swoim komunikacie urzędnicy z Grudziądza.

Sonda
Czy podobają ci się schody do Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu?

Ewentualne zmiany wiązać się będą z kolejnymi kosztami, które poniesie miasto. Do tematu wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE