Jan Paweł II

i

Autor: AP PHOTO/PIER PAOLO CITO

Jan Paweł II

Marsz Papieski w Grudziądzu. Przejdzie ulicami miasta

2023-04-01 10:52

`Chcą wyrazić wdzięczność za dar życia Świętego Jana Pawła II. W Grudziądzu odbędzie się Marsz Papieski. Zbiórka 2 kwietnia o 17 pod kościołem parafialnym Św. Krzyża.

Uczestnicy grudziądzkiego Marszu Papieskiego przejdą kilka kilometrów, by w ten sposób oddać cześć Janowi Pawłowi II.

Na początku będzie wspólna modlitwa, a potem w modlitewnym duchu, z pieśniami na ustach i z tekstami Jana Pawła II puszczanymi przez głośniki przejdziemy z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego do parafii na Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapowiada Roman Sarnowski ze Stowarzyszenia Grudziądz Semper Fidelis.

Organizatorzy działają wspólnie z grudziądzkimi parafiami Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Marsz przejdzie następującymi ulicami:

  • ul Bydgoską,
  • ul. Bora Komorowskiego
  • ul Hallera,
  • ul. Nauczycielską
  • ul. Ikara

Na koniec wydarzenia w kościele parafialnym na osiedlu Lotnisko o godz. 18.30 rozpocznie się msza święta kończącą Marsz. 

Nasze zdarzenie pewnie ma związek z ostatnimi wydarzeniami, ale my nie idziemy w duchu jakiejś konfrontacji, tylko w duchu modlitwy, miłosierdzia i dziękczynienia za pontyfikat Jana Pawła II, bo jesteśmy chrześcijanami i katolikami - kończy Roman Sarnowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE